Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kara harekatı sinyali: Terörü Suriye'nin kuzeyinde bitiriyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İşverenler Sendikası 28. Olağan Genel Kurulu'na katılım gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kara harekatı sinyali: Terörü Suriye'nin kuzeyinde bitiriyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kara harekatı sinyali: Terörü Suriye'nin kuzeyinde bitiriyoruz - TİSK 28. Olağan Genel Kurul Törenine katılım sağlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu.

Küresel krizleri fırsata dönüştürerek Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında çıkarmayı, yılbaşından itibaren iyileşme sağlanarak enflasyon düşürülecek vatandaşın sırtına kambur olmayacağına vurgu yapıldı. Yeni yıldan itibaren Şubat ayıyla birlikte daha makul ve kontrollü fiyatların sağlanacağına vurgu yaptı. Teröre karşı sahada verilen mücadeleye değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Kobani bitti. Terörü Suriye'nin kuzeyinde bitiriyoruz' diyerek sinyali verdi.

Türkiye'de mevcut sıkıntıların çözülmesi, yeni yılda vatandaşların taleplerine yönelik adımlar atılarak kısa sürede enflasyon belasından kurtulmak adına çalışmalar yapılıyor. En büyük ilk 10 ekonomi arasında girme hayallerinin halen devam ettiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kaderimizi milletimizin kendisi belirliyor sözleriyle yeni yıla değindi.

'TERÖRÜ YERİNDE BİTİRECEĞİZ'

Irak ve Suriye'nin kuzeyinde başlatılan Pençe-Kılıç Hava Harekatı sonrası sahada kararlılıklar yürütülen operasyona ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Terörü yerinde bitireceğiz. Terör Suriye'nin kuzeyinden kaynaklanıyorsa biz onları içeri sokarak değil kaynağında bitiriyoruz. Kobani bitti. İdlib'de Kobani'de gereken tedbirlerimizi alıyoruz aldık alacağız. Türkiye yeni bir şahlanış içine girmiştir ve bu şahlanışımız devam edecektir.' ifadelerini kullandı.

Terör örgütü PKK, PYD, YPG, KCK ve uzantıları sınır hattı boyunca tehdidi ortadan kalktığı döneme kadar harekatların sürdürüleceği, en kısa zamanda belirleyen bölgelere yuvalanmış hain terör örgütünün kökü kazınacağı kararlılığı yakın tarihte operasyon müjdesini verdi.

'SON DÖNEMDE İŞVERENLERİMİZLE YAKIN MESAİ YAPTIK'

Son 20 yılda demokrasi ve kalkınma adımlarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'İşçi ve işveren kesimi arasındaki diyalog güçlü olmadığı zaman sosyal huzursuzluk yaşanması kaçınılmazdır. Biz iktidara geldiğimiz günden beri tüm kesimlerin hassasiyetlerini dikkate alan politikalar uygulamaya özel önem verdik. Çalışma hayatını tüm taraflarıyla dinledik. Son dönemde işverenlerimizle yakın mesai yaptık. Geçtiğimiz 20 yılda asırlara bedel demokrasi ve kalkınma adımları ekonomide de tarihi dönüşümlere yol açmıştır. Makroekonomik göstergeleri ülkemizin hangi alanlarda 3-5-10 kat büyüdüğünü takip ediyorsunuz.' açıklamalarında bulundu.

Kasım ayı enflasyon verilerinin iyileşme yolunda önemli bir adım, yılbaşı sonrası kontrollü hızlanmayla birlikte Şubat ayından itibaren enflasyon önüne set kurulacak. Kontrol altına alınarak kolay yere gelecek.

SONRAKİ HABER