Cumhurbaşkanı Erdoğan projeler hakkında konuştu! 'Vatandaşımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında gündem hakkında önemli açıklamalara değindi. Açıklamalarının arasında yapılan projeler de bulunmaktaydı. İşte Erdoğan tarafından yapılan o açıklamalar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan projeler hakkında konuştu! 'Vatandaşımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz'

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta son dönemde sık sık gündeme gelen projeler hakkında konuştu. Muhalefet hakkında da önemli açıklamaları bulunan Erdoğan'ın konuşmasından önemli başlıklar şu şekildeydi; 

HDP'Yİ ALLAYIP PULLAYARAK MEŞRULAŞTIRMAYA ÇALIŞANLARIN ELLERİNDE DÖKÜLEN HER KANIN İZİ VARDIR!

"Dün gece Mersin'de PKK'lı alçaklar bir polisimiz şehit etti, bir polisimizi yaraladı. Teröristler anında hak ettikleri karşılığı buldular. Bu teröristlerin hangisinin izini takip ederseniz edin ucu ya HDP'ye ya CHP'nin gazeteci siyasetçi sivil toplum temsilcisi diyerek sahip çıktığı kesimlere ya da batı ülkelerine çıkar." şeklinde açıklamalarda bulunan Erdoğan,  HDP'nin meşrulaştırılmaya çalışılmasında payı olan kişilerin her birinde dökülen kanların izi olduğundan bahsetti. 

Ardından da, "Komşularımızdan başlayarak tüm ülkelerden ayrım yapmadan terör örgütlerine karşı gerekli tedbirleri almalarını bekliyoruz. Biz tüm kalbimizle barış, huzur istiyoruz. Bölgemizde istikrar ve güven istiyoruz. Şimdiye kadar hep şunu savunduk, biz ne hak yeriz, nede hakkımızı yediririz." şeklinde konuştu. 

VATANDAŞIMIZI ENFLASYONA EZDİRMEMEKTE KARARLIYIZ

Türkiye olarak ekonomik krizi iyi bir şekilde yönetildiğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye, küresel ekonomik krizin menfi yansımalarını da başarıyla yönetmektedir. Diğer ülkeler enflasyonun yanında durgunluk, işsizlik tehdidiyle cebelleşirken bizim istihdam oranlarımız artıyor. Yılbaşından sonra ekonomideki istikrarı, güçlenerek büyümeyi de hep birlikte göreceğiz. Sanayi üretiminde, tarımda, turizmde salgın öncesi dönemleri yakaladık, hatta kimi alanlarda geçtik. Sosyal yardım şemsiyemizi genişleterek, tüm kesimlere destek olarak, gençlerimize sağladığımız imkanları arttırarak milletimize sahip çıkıyoruz. Bu sıkıntılı süreçte de vatandaşımızı enflasyona ezdirmemekte kararlıyız." dedi. 

KÖTÜLEME YARIŞINA GİRDİLER 

İlk Evim İlk İş Yerim projesi ile birlikte rekor başvuruya ulaşıldığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2023'e yaklaştıkça muhalefet kanadının farklı yollara tevessül edeceği anlaşılıyor. Bizimle hizmette, eserde, projede yarışmayanlar çareyi projelerimize kara çalmakta arıyorlar. Bunun son örneğini sosyal konut projesinde gördük. Tarihi nitelikte adım attık. İlk Evim İş Yerim projemizle milletimizin karşısına çıktık. Muhalefet bizim 1 milyon 170 bin konutumuzu görmemezlikten gelerek inşa edeceğimiz bu yeni konutlara çamur atıyor. Biz inşa etmişiz. , emeklilerimize özel kontenjanlar ayırdığımız bu kampanyamız rekor başvuru sayısı ile çok büyük teveccüh gördü. Düne kadar kiraların yüksekliğinden dem vuranlar siz ne yaptınız? Yapamazsınız. Önüne arkasına bakmadan kampanyayı kötüleme yarışına girdiler." diyerek gündem hakkında açıklamalarını dile getirdi. 

 

 

SONRAKİ HABER