Cumhurbaşkanı Erdoğan Küba Devlet Başkanını Türkiye'ye davet etti! Hangi konular görüşülecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Küba Devlet Başkanı Bermudez'i Türkiye'ye çağırdı. Davete icabet eden Küba Devlet Başkanı 22-24 Kasım tarihleri arasında Türkiye'yi ziyaret edecek. Peki bu görüşmede hangi konular konuşulacak? İşte yanıtı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Küba Devlet Başkanını Türkiye'ye davet etti! Hangi konular görüşülecek?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının yapmış olduğu açıklamaya göre Küba Devlet Başkanı  Miguel Mario Diaz-Canel Bermudez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye'ye davet edildiği öğrenildi. Küba Devlet Başkanı ile Erdoğan arasında yarın gerçekleştirilmesi planlanan görüşmelerde iki  ülke arasındaki ilişkiler tüm yönleriyle görüşülecek. 

İKİ ÜLKE ARASINDA GÖRÜŞÜLECEK KONULAR

Yarın ziyaret gerçekleştirecek olan Küba Devlet Başkanı Miguel Mario Diaz-Canel Bermudez ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında iki ülke arasındaki tüm ilişkiler gözden geçirilecek olup bölgesel ve küresel meseleler de görüşülecek. İki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin 70. yıl dönümüne denk getirilen görüşmede ikili ilişkilerin görüşülmesinin yanında bölgesel ve küresel meseleler hakkında da konuşmalar yapılacak. Amerika ve Karayipler başta olmak üzere bölgesel ve küresel meseleler ile ilgili iki lider görüş alış verişinde bulunacaklar.

SONRAKİ HABER