Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu ödemeler yatmaya başladı! Vatandaşa 2500 TL ödeme yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda vatandaşa kara kış desteği ödemeleri hesaplara yatmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu ödemeler yatmaya başladı! Vatandaşa 2500 TL ödeme yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu ödemeler yatmaya başladı! Vatandaşa 2500 TL ödeme yapılacak - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda vatandaşa kara kış desteği ödemeleri hesaplara yatmaya devam ediyor. Türkiye'de yeni yıl itibariyle düşen alım gücü ve hayat pahalılığı sebebiyle vatandaşlar zor dönemlerden geçiyor. Devlet tarafından ise sağlanan destek ödemeleri bu süreçte artırıldı. Kış desteği kapsamında vatandaşlara doğal gaz destek ödemeleri yapılıyor.

Maddi yardımlarda ailelerin ekonomik ve sosyal durumları inceleniyor. Gerçek ihtiyaç sahiplerine yapılan bu destek ödemelerinde başvuranlara maddi destek sağlanması ön planda yer alıyor. İhtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelere yapılan destek ödemelerin ardı arkası kesilmezken kış aylarında yüksek gelecek olan doğal gaz faturaları içinde PTT'den ödeme yapılacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DUYURDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan kış desteğine ilişkin yaptığı açıklamalarda, “Gelir düzeyi belirli bir rakamın altında olan vatandaşlarımıza koruyucu, engelleyici tarzda yeni sosyal yardım uygulamaları geliştirdik. Türkiye Aile Desteği uygulaması ile bunu gerçekleştirdik. Bugün 2,5 milyon vatandaşımıza toplamda 3,2 Milyar TL sosyal yardım dağıtacağız. Ailelerimize 850 TL ile 1.250 TL arasında ödeme yapılacaktır.

 Vatandaşlarımıza geride bıraktığımız kış başlattığımız ve bu sene da devam ettirdiğimiz doğalgaz tüketim desteği ile ilgili olarak da ödemelerimizi bu hafta yapacağız. Bu destek kapsamında kış döneminin ilk ödemesi vatandaşlarımıza bu hafta içinde verilecektir. Yaklaşık 4 milyon ailemizin de bu destekten yararlanacağını söylemek istiyorum. 900 TL ile 2.500 TL arasında ödemeler yapılacaktır.” dedi.

Erdoğan'ın açıklamaları sonrasında ise vatandaşlar destek ödemelerinden nasıl faydalanacaklarını araştırıyor.

DOĞALGAZ DESTEK ÖDEMESİ NASIL ALINIR?

Doğalgaz destek ödemelerinden faydalanabilmek için aşağıda ki şartları karşılamanız gerekmektedir.

  • Türk vatandaşı olmak,
  • E-Devlet kapısı üzerinden destek programına başvuruda bulunmak,
  • Doğal gaz arzı sağlanan ilçe/beldede ikamet ediyor olmak,
  • İkamet adresinde ön ödemeli ya da faturalı sayaca bağlı bir doğal gaz aboneliği bulunması,
  • Ödenecek faturasının mesken abone grubuna ait olması,
  • Hakkında ilgili SYD Vakfınca hak sahipliği kararı verilmesi.

Kamu Gündemi'ni Twitter'dan takip etmek için tıklayın!

SONRAKİ HABER