Çocuğu okuyanlar dikkat elinizi çabuk tutun! Başvuru yapana 5200 TL ödeme yapılacak hemen inceleyin

Türkiye'de eğitim öğretim döneminde kış aylarına doğru girilirken Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından burs başvurularının başladığı ifade edildi.

Çocuğu okuyanlar dikkat elinizi çabuk tutun! Başvuru yapana 5200 TL ödeme yapılacak hemen inceleyin

Çocuğu okuyanlar dikkat elinizi çabuk tutun! Başvuru yapana 5200 TL ödeme yapılacak hemen inceleyin - Türkiye'de eğitim öğretim döneminde kış aylarına doğru girilirken Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından burs başvurularının başladığı ifade edildi. Yüz binlerin merakla beklediği VGM bursları için başvuru ekranları bugün resmen açıldı. Buna göre ise gündemde yer alan iddialar doğrultusunda öğrencilere 5 bin 200 TL burs ödemesi gerçekleştirileceği ifade edildi. Başvuru ekranı açılır açılmaz duyuruda yardım başvuru takvimleri de paylaşıldı.

VGM burslarına dair Yükseköğretim bursu ile yabancı uyruklu olan öğrencilerin 21 Kasım tarihinden itibaren başlayan başvuru ekranından başvurularını gerçekleştirebilecekleri açıklandı. Başvurular için gelen duyurularda ise son başvuru tarihleri de açıklanırken bu duyurular doğrultusunda ise 30 Kasım 2022 son başvuru tarihleri olarak da belirlendiği paylaşıldı.

BURS BAŞVURU TAKVİMLERİ

Türkiye'de eğitim yardımı olarak bilinen VGM burslarında burs başvuru takvimleri de paylaşıldı. Buna göre ise önemli tarihler aşağıda yer alıyor: 

Ortaöğrenim Eğitim Yardımı

  • Başlangıç: 7 Kasım 2022
  • Bitiş: 20 Kasım 2022 (Başvurular sona erdi)

Yükseköğrenim Bursu

  • Başlangıç: 21 Kasım 2022
  • Bitiş: 30 Kasım 2022

Yabancı Uyruklu Öğrenci Bursu

  • Başlangıç: 21 Kasım 2022
  • Bitiş: 30 Kasım 2022

HESAPLARA 5 BİN 200 TL YATIRILACAK

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) tarafından verilen bu ödemelerde eğitim ve öğretim yardımı öğrencilere karşılıksız olarak verilen bir burs olarak biliniyor.Burs ödemeleri en erken Ekim ayında başlarken Mayıs ayına kadar Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ödenmektedir. VGM'nin toplamda 8 ay vereceği burs toplamı 5 bin 200 TL olarak açıklanırken her ay bursu hak eden öğrencilerin de hesaplarına 650 TL ödemelerin yatırılacağı paylaşıldı.

SONRAKİ HABER