Çiftçilere yeni elektrik desteği duyuruldu! O tarihe kadar başvurular alınacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Kabine Toplantısı sonrasında yapılan açıklamalarla çiftçilere yeni elektrik desteği duyuruldu.

Çiftçilere yeni elektrik desteği duyuruldu! O  tarihe kadar başvurular alınacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde gerçekleşen Kabine Toplantısı bitti. Yapılan toplantı sonrasında ekonomi politikaları ve dış politika konuları üzerinde duruldu. Kabine toplantısının bitmesiyle birlikte ekranların önüne geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli destek programlarını duyurarak vatandaşlara müjdeli haberleri verdi.

Elektrik Borcu Hasat Sonunda Ödenebilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan çiftçilere yapılan yardımların devam ettiğini belirterek;  "Tarım sektörüne verdiğimiz destekleri genişlettiğimiz böyle bir durumda, çiftçilerimizin elektrik faturalarındaki KDV oranlarını yüzde 18'de yüzde 8'e düşürecek destek sağlamıştık. Bugün de yine elektrik faturalarıyla ilgili bir müjdemiz olacak. Çiftçimiz aylık ödemek yerine elektrik borcunu hasat sonunda ödeyebilecek. Ziraat Bankası, açacağı faizsiz kredinin tahsilini hasat dönemi sonunda yapacak, maliyetinin bedelini hazineden alacak. Çiftçilerimiz, geçmiş dönem elektrik borçlarını, 5 yıla varan vade ve faizsiz geri ödeme imkanıyla kapatabilecek. Sosyal yardımlar kapsamında ev yapım yardımını 200 bin liraya yükseltiyoruz. Türkiye aile destek programımızı genişletiyoruz, bütçesini 40 milyar liraya yükseltiyoruz'' ifadelerini kullandı.

Çiftçilere yeni elektrik desteği duyuruldu! O  tarihe kadar başvurular alınacak

Çiftçinin Yükü Hafifletiliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan yeni destekle birlikte tarım sektöründe emek veren çiftçilere, elektrik borcunu hasat sonunda ödeyebilme fırsatını verdi. Yapılan bu destekle birlikte artık çiftçiler elektrik ödemelerini hasat dönemi sonunda yapacak. Ziraat Bankası açacağı faizsiz kredinin tahsilini hasat dönemi sonunda yaparak maliyetler hazine tarafından ödenmiş olacak. Çiftçilere verilen müjde de geçmişte bulunan elektrik borçları 5 yıla varan vade ve faizsiz geri ödeme imkanıyla kapatabilecek.

Kabine toplantısının bitmesiyle birlikte tüm alanlarda yapılan destek ödemeleri de artırılmış durumda. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan yardımların bir kısmının tutarı güncellenerek vatandaşlara olan destekte artırılmış oldu. Yapılan çiftçi elektrik kredisi desteğiyle birlikte tüm elektrik borcu bulunan çiftçiler ödemelerini faizsiz ve yüksek vade seçenekleriyle yapabilecek.

SONRAKİ HABER