Batman Valiliği açıkladı! 8 gün süre ile bazı kısıtlamalar getirildi

Son dakika gelen habere göre Batman Valiliği gösteri yürüyüşü ve açık alan etkinliklerine toplamda 8 gün süreyle yasakladı.

Batman Valiliği açıkladı! 8 gün süre ile bazı kısıtlamalar getirildi

Batman Valiliği son dakika açıklaması yaptı. Açıklamaya göre 8 gün geçerli olacak bazı yasaklar Valilik tarafından duyuruldu. İşte Batman Valiliğinin birtakım yasaklar için duyurusu;

"Kamu düzeni ve güvenliğinin olağan hayatı durduracak veya kesintiye uğratacak şekilde bozulacağına ilişkin ciddi belirtilerin bulunduğu hususu göz önüne alındığında, can ve mal güvenliğini, kişi dokunulmazlığını, tasarrufa müteallik emniyetin ve kamu esenliğinin sağlanmasının güçleşeceği gerekçesi ile Valilik ve Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler ve 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyetleri Kanunu Ek-1 maddesi kapsamındaki oyun, temsil ve çeşitli şekillerdeki gösteri ve etkinliklerin, ticari kimliği bulunan özel hukuk tüzel kişiliklerinin ticari faaliyetleri hariç olmak üzere yapılması muhtemel her türlü açık alanlardaki eylem ve etkinlikler (basın açıklaması, toplanma, yürüyüş, açlık grevi, oturma eylemi, miting, stant açma, çadır kurma, bildiri ve broşür dağıtma, afiş ve pankart asma) ile ilimizde eylem ve etkinlik düzenlemek, düzenlenecek olan eylem ve etkinliğe destek vermek amacıyla ilimize gelen şahısların ve araçların ilimiz sınırlarına girişleri il ve ilçe mülki sınırlarımız içerisinde 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun 17. ve 19. Maddeleri ile 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/A, B ve C Maddeleri gereğince 23.11.2022 günü saat 08.00'dan 30.11.2022 günü saat 23.59'a kadar 8 gün süreyle yasaklanmıştır."

Valiliği açıklamasına göre yarın (23 Kasım) başlayacak olan yasakların tam 8 gün sürecek olup 30 Kasım'a kadar sürecek. Bu yasaklar ise eylem, yürüyüş, grev, miting, çadır kurma, broşür dağıtma ve açık alan etkinliklerine 8 gün sürecek şekilde duyuruldu. 

SONRAKİ HABER