Bakanlık ödemeleri yaptığını duyurdu! Hesaplarınızı kontrol edin

48 milyon 143 bin lira değerindeki yardım programından yararlananlara müjdeli haber geldi. Tarım ve Orman Bakanlığı, sosyal medya hesabı üzerinden destek ödemelerinin hesaplara yatırıldığını duyurdu.

Bakanlık ödemeleri yaptığını duyurdu! Hesaplarınızı kontrol edin

Tarım ve Orman Bakanlığı, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda destek ödemlerinin hak sahiplerinin hesaplarına yatırıldığı duyurdu. Yapılan açıklamaya göre, hesaplara ödemeler kısa süre içerisinde geçecek. Tarımsal destek ödemelerinin iki grupta yapılacağı aktarıldı. 

48 MİLYON LİRA ÖDEME YAPILACAK

Tarım ve Orman Bakanlığı, sosyal medya hesabından ''Sen üret yeter'' etiketini kullanarak yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: ''48 milyon 143 bin TL’lik tarımsal destekleme ödemelerini bugün çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz. Hayırlı ve bereketli olsun.'' Ödemelerin hangi alanlarda da yapıldığını açıklayan bakanlık, ödeme miktarlarına da yer verdiği görsel paylaştı. Bakanlık tarafından paylaşılan görsele göre;

Hayvan Genetik Kaynaklarını Koruma Desteği kapsamında toplam 31 Milyon 585 Bin 20 TL hesaplara geçerken Kırsal Kalkınma Yatırımları Desteği kapsamında ise 15 Milyon 557 Bin 980 TL hak sahiplerinin hesaplarına geçecek. 

TARIMSAL DESTEK ÖDEMESİ NEDİR?

Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) dahil olan çiftçilere bu yıl için ödenecek tarımsal destekler  ödenmeye başlandı. Tarım ve Orman Bakanı Vakit Kirişçi'nin açıkladığı 'Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli' kapsamında buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale için dekar başına 75 lirası mazot, 46 lirası gübre olmak üzere 121 lira destek sağlanıyor.  Öte yandan bu desteğin 2023 yılında güncellenerek artması bekleniyor. 

SONRAKİ HABER