Bakanlık duyurdu! Aile Destek Programı ödemeleri kapsamında 4 milyon haneye 5 bin 400 TL ila 7 bin 200 TL arasında ödemeler yapılacak!

Türkiye'de milyonlarca vatandaşın beklediği gelişmeler arasında yer alan destek ödemeleri Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından paylaşıldı. Bakanlık duyurdu! Aile Destek Programı ödemeleri kapsamında 4 milyon haneye 5 bin 400 TL ila 7 bin 200 TL arasında ödemeler yapılacak!

Bakanlık duyurdu! 4 milyon haneye 5 bin 400 TL ila 7 bin 200 TL arasında ödeme yapılacak

Bakanlık duyurdu! Aile Destek Programı ödemeleri kapsamında 4 milyon haneye 5 bin 400 TL ila 7 bin 200 TL arasında ödemeler yapılacak! Türkiye'de milyonlarca vatandaşın beklediği gelişmeler arasında yer alan destek ödemeleri Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından paylaşıldı. Bakanlık tarafından gelen açıklamalar doğrultusunda 4 milyon haneye aylık belirli tutarlarda destek ödemeleri gerçekleştirileceği duyurulmuştu.

İlk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan ve sonrasında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından detayları paylaşılan Aile Destek Paketi ödemelerinin ilki 29 Temmuz tarihinde gerçekleştirildi. Başvuru yapmayan milyonlarca vatandaş nereden, nasıl başvurulacağını araştırmaya başlarken Aile Destek Paketi ile birlikte her yıl yaklaşık 4 milyon haneye ödemeler yapılacağı duyurulmuştu.

İhtiyaç sahibi ailelere Türkiye'de artan hayat pahalılığı karşısında destek olabilmek amacıyla bakanlık belirli tutarlarda ödeme gerçekleştiriyor. Başvurular her zaman olduğu gibi E-devlet kapısı tarafından gerçekleştiriliyor.

AİLE DESTEK PAKETİ BAŞVURULAR NASIL YAPILIYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından duyurulan destek ödemeleri kapsamında e-Devlet kapısı üzerinden vatandaşlar ikametgah adresinin bağlı olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılabilmektedir. 

HER AY 450 500 600 TL TUTARINDA ÖDEMELER HESAPLARA YATIRILIYOR

Bakanlık duyurdu! Aile Destek Programı ödemeleri kapsamında 4 milyon haneye 5 bin 400 TL ila 7 bin 200 TL arasında ödemeler yapılacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından gelen açıklamalar sonrasında 4 milyon hanenin bu destek ödemelerinden faydalanacağını açıkladı. İşte o açıklamalar.. "Hanelerin gelir durumlarına göre belli birtakım şartları var. Aylık 450, 550, 600 olmak üzere üç segmentte destek vereceğiz" 

450 550 600 TL tutarlarında ki ödemeler ailelerin maddi durumlarına göre iki segmente ayrılarak ödemeler gerçekleştirilecek.

YILDA 5 BİN 400 TL İLA 7 BİN 200 TL ÖDEMELER HESAPLARA YATMIŞ OLACAK

Türkiye Aile Destek Paketi ile birlikte 1 yıl boyunca düzenli olarak yapılacak ödemelere göre 450 TL ila 600 TL arasında ki destekler hesaplara yatırılacak. Haneye giren maaş ve aile durumlarına göre ortalama yılda 5 bin 400 TL ila 7 bin 200 TL arasında ödemeler ailelerin hesaplarına geçmiş olacak.

AİLE DESTEK PAKETİ'NDEN KİMLER FAYDALANABİLİR

Vatandaşların aile destek paketlerinden faydalanabilmesi için şartlar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklandı.

  • Türk vatandaşı olmaması,
  • Mavi Kart sahibi olması,
  • Yerleşim adresinin yurt dışında olması,
  • 18 yaşından küçük olması,
  • Hanesinde memur, kamu işçisi, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunması,