Bakan Soylu: 50 hafif yaralımız var 33'ü taburcu oldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Düzce depremi ile ilgili detaylı açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu: 50 hafif yaralımız var 33'ü taburcu oldu

Bakan Soylu: 50 hafif yaralımız var 33'ü taburcu oldu - Düzce Gölkaya merkezli 5.9 büyüklüğünde meydana gelen deprem olayı sonrası 8 bin konut tespit çalışmaları yapılacak. Ekipler sahada görevlendirildi. Yaklaşık 50 vatandaşımız hafif yaralı, 33'ü taburcu oldu. Köylerde çok büyük hasar bilgisi alınmadığı öğrenildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Düzce depreminde yaralanan vatandaşlar hakkında, 'Yaklaşık 50 hafif yaralımız var, 33'ü taburcu olmuş. Köylerden çok büyük hasar bilgisi almadık' dedi hasar tespit ile ilgili, '8 bin konutta özellikle Gölyaka'da hasar tespit çalışması yapılacak. Gerekli ekipler gönderildi' şeklinde konuştu.

Deprem bölgesinde AFAD ve diğer birimler tarafından detaylı incelemeler yapılıyor. Bakan Soylu, deprem bölgesinde incelemeleri sonrası gazetecilere elde ettiği bilgileri açıkladı.

Okullarda tarama yapılarak genel durum tespiti öğrenilecek. Konu üzerine ekiplerin çalışması bittikten sonra çalışmalar anında yapılacak. Hasar onarımı ve inşa işlemleri yapılacak.

Hasar tespiti sorusuna Soylu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile görüşme gerçekleştireceğini söyledi. Hiçbir vatandaşın mağdur olmaması adına tüm ekipler sahada aktif çalışıyor. Gerekli bütün ihtiyaçlar giderilmek üzere çevre illerden de takviye ekipler geldi.

Bakan Soylu, '8 bin konutta özellikle Gölyaka'da hasar tespit çalışması yapılacak. Gerekli ekipler gönderildi. Valiliğin koordinasyonunda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünün koordinasyonunda gerekli taramalar yapılacak.' ifadelerini kullandı.

AFAD, deprem sonrası 46 vatandaşın yaralandığını açıklamıştı. Donanımlı saha çalışmasının ardından Bakan Soylu, deprem bölgesinde incelemelerde bulundu. Şimdiye kadar elde edilen bilgilere göre, yaklaşık 50 hafif yaralımız var. 33 kişide taburcu oldu.

SONRAKİ HABER