Bakan Koca'dan vatandaşlara uyarı: Bir açıklamanız var mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, MHRS üzeriden randevu alıp da hastaneye gitmeyen 2 milyon 866 bin kişiyi açık şekilde uyardı. Randevu alıp da hastaneye gitmeme nedeniniz var mı sorusunu yöneltti.

Bakan Koca'dan vatandaşlara uyarı: Bir açıklamanız var mı?

Bakan Koca'dan vatandaşlara uyarı: Bir açıklamanız var mı? - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı paylaşımında, MHRS'den randevu alan ama gitmeyen 2 milyon 866 bin 7 kişi olduğunu açıkladı. Paylaşımında tek bir soru, 'açıklamanız var mı?' sorusunu yöneltti.

Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde acil tedavi altına alınması gereken hastalar randevu alamadığı için haftalarda ağrılarıyla baş başa kalıyor. MHRS'de randevu alan ama gitmeyen insanlar yüzünden hem sistem aksıyor hem de vatandaşlara zamanında işlem uygulanamıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'da sistemi kullanan ama gitmeyen kişileri uyararak yeni bir soru yöneltti.

GELİNMEYECEK RANDEVULAR İPTAL EDİLMELİDİR

Bakan Koca, 'Geçtiğimiz ay tam 2 Milyon 866 Bin 7 kişi, MHRS üzerinden randevu aldığı halde muayene olmaya gelmedi. Randevusuna gelmeyenlerin, randevu almak isteyip de beklemek zorunda kalanlara bir açıklaması olabilir mi? Gelinmeyecek randevular iptal edilmelidir. MHRS üzerinden randevu alıp gelmeyenlerin oranı önceki aylarda %30 iken, bu oran Ekim ayında %25'e indi. Randevu almak isteyip de beklemek zorunda kalanlara imkan sağlandı. Randevularda ciddi olmalıyız. Gelmeyeceği randevuyu iptal edenlere teşekkür ediyorum.' ifadelerini kullandı.

Vatandaşlar Bakan Koca'nın paylaşımı altına tepkilerini aktardı. Randevu alıp gelmeyenlere para cezası kesilmesi yönünde talepler git gide artışa geçti.

SONRAKİ HABER