Bakan Hulusi Akar: Bu yıl 3 bin 585 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, terörle mücadelede ortaya koyulan mücadelenin boyutlarını ele aldı. 24 Temmuz 2015'den itibaren 36 bin 854, yıl başından itibaren 3 in 585 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Bakan Hulusi Akar: Bu yıl 3 bin 585 terörist etkisiz hale getirildi

Bakan Hulusi Akar: Bu yıl 3 bin 585 terörist etkisiz hale getirildi - TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Milli Savunma Bakanlığının 2023 yılına ait bütçe görüşmeleri an itibariyle başladı. Bakan Akar'ın sunumuyla terörle mücadelede ortaya koyulan mücadelenin boyutunu ele aldı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bugün komisyonda gerçekleştirilen bütçe görüşmelerinde sunum yaptı. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri, İçişleri Bakanlığı ve MSB bünyesinde yer alan Türkiye Cumhuriyeti sınırlarını korumakla görevli tüm personellerimiz terörün kökü kazınmadan durmaksızın mücadelesine devam edeceği mesajını verdi.

ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMAYACAK!

Sınır içinde teröristlerin sayısı elde edilen verilere göre, 100'ün altına indi. Artık sınır dışında da kara harekatı ile birlikte hava harekatıyla birlikte terör yuvaları etkisiz hale getiriliyor. Bakan Akar, '

TSK, egemenlik ve bağımsızlığımız için; ‘hudut namustur’ anlayışıyla hudutlarımızın güvenliğini sağlamakta. Terörü kaynağında yok etme stratejisi ile yurt içinde ve sınır ötesinde tüm terör örgütlerine karşı mücadele etmekte.

Bakan Hulusi Akar: Bu yıl 3 bin 585 terörist etkisiz hale getirildi

Hudutlarımız, 7 gün 24 saat esasına göre kesintisiz olarak hudut birliklerimiz tarafından bugüne kadarki en yoğun ve en etkin tedbirler ile korunmaktadır.

Her geçen gün alınan ilave tedbirlerle sadece 1 Ocak’tan itibaren hudutlarımızda 234 bin 282 kişinin geçişi engellenmiş yakalanan 7 bin 107 düzensiz göçmen ile 724 terörist kolluk kuvvetlerine teslim edilmiştir. Bu dönemde icra edilen operasyonlarda; 33 bin 910 paket sigara, 3 bin 313 kilogram uyuşturucu, 151 bin 137 adet muhtelif uyuşturucu hap, 2 bin 480 adet muhtelif silah, 341 adet cep telefonu, 602 adet küçükbaş ve 944 adet büyükbaş hayvan yakalanmıştır.

Hudutlarımızdaki mayın temizleme çalışmaları da devam etmektedir. Bugüne kadar yaklaşık 37 bin kilometre kare alanda insani maksatlı mayın temizliği faaliyeti gerçekleştirilmiş ve 150 bin 000 adet mayın imha edilmiştir. Hudutlarımızda alınan bu yoğun önlemler ve sınır ötesinde yapılan etkin operasyonlar sonucunda, terör örgütü elebaşlarının da itiraf etmek zorunda kaldığı gibi, terör örgütünün hudutlarımızdan elaman ve malzeme aktarımı çok büyük ölçüde engellenmiş, durma noktasına gelmiştir.' ifadelerini kullandı.

Bakan Hulusi Akar: Bu yıl 3 bin 585 terörist etkisiz hale getirildi - Resim : 2

Türkiye'de etkisiz hale getirilen sarı torbaların yıl başından itibaren 3 bin 585'e ulaştığını dile getiren Bakan Akar, 24 Temmuz 2015'den itibaren yurt içi, Suriye ve Irak başta olmak üzere toplam 36 bin 854 teröristin imha edildiği müjdesi verildi.

Şehitlerimizin hiçbir zaman kanı yerde kalmayacak, kaldırılmayacak vurgu yapılarak, anlayıştan ödün vermeden sonucu her ne olursa olsun harekatlarımız başarıyla tamamlanacak.

SONRAKİ HABER