Bakan Bilgin duyurdu! Sözleşmelilere kadro için tarih açıklandı!

Uzun süredir gündemde olan ve de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından açıklanması beklenen sözleşmelilere kadro için tarih açıklandı.

Bakan Bilgin duyurdu! Sözleşmelilere kadro için tarih açıklandı!

Sözleşmelilere kadro için tarih açıklandı! Uzun süredir milyonlarca sözleşmeli tarafından merak edilen kadro için ne zaman tarih açıklanacağı görüşülmeye başlanmıştı. Konu hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı tarafından kadro için tarih açıklandı. 

Daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından "Şu anda sağ olsun Vedat Bey ekibiyle beraber çalışmalarını yoğun bir şekilde devam ettiriyor. Bu çalışmalarla birlikte İnşallah önümüzdeki ay ve yeni yıl bunların arka arkaya açıklandığı aylar olacak. Buralardaki ücret politikalarımız da ne durumdaysa bunları da yine açıklayacağız. Tabi en önemlisi bunlardan asgari ücretin yeniden tespiti çalışması olacak. Ve bu çalışmayla birlikte de gerek sözleşmeliler, gerek EYT'liler, biz 2023'e bunları da açıklayarak girmiş olacağız." şeklinde yapılan açıklama ile birlikte sözleşmelilere 2023 senesinde müjdenin verileceği açıklanmıştı. Bu açıklamanın ardından kadro bekleyen milyonlarca sözleşmeli tarafından Meclis'te ne zaman görüşüleceği de merak edildi. 

KADRO İÇİN TARİH BELLİ OLDU! 

Bakan Bilgin tarafından yapılan yeni bir açıklama ile birlikte kamudaki sözleşmeli kadrosu için görüşmelerin Pazartesi günü düzenlenecek olan Kabine toplantısı ile birlikte gerçekleştirileceği açıklandı. Bu açıklama ile birlikte günlerdir konu hakkında açıklama bekleyen milyonların gözü Pazartesi gününe çevrildi. 

 

SONRAKİ HABER