Bahçeli: Ölünüzü dirinizi, bir gün hepinizi müstahak olduğunuz sonuçlarla yüzleştireceğiz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM'de grup toplantısı esnasında terör örgütlerine yönelik bu sefer net konuştu. Yakın tarihte kökü kazılacağını söyledi.

Bahçeli: Ölünüzü dirinizi, bir gün hepinizi müstahak olduğunuz sonuçlarla yüzleştireceğiz

Bahçeli: Ölünüzü dirinizi, bir gün hepinizi müstahak olduğunuz sonuçlarla yüzleştireceğiz  - Terörle mücadelenin küresel güçlerle mücadele olduğunu hatırlatarak, terör örgütlerine yönelik sert söylemleri sonrası salonu ayağa kaldırdı. Milyonlarca Türk vatandaşının duymak istediği, uzun süredir beklediği açıklamalar geldi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, terör örgütü PKK/YPG, arkasında destek veren Amerika, Avrupa devletleri, ülkemizde siyasi arenada yer alan parti ve vekiller dahil herkese sert ifadeler kullandı. Bahçeli, 'Ölümüzü dirinizi, bir gün hepinizi müstahak olduğunuz sonuçlarla yüzleştireceğiz' diye konuştu.

Suriye sınırında yer alan kritik illerimiz Hatay, Kilis ve Gaziantep'te ilçelerimize hain terör örgütü PKK/YPG'nin hava topu saldırısı düzenlemeleri üzerine şehit olan vatandaşlarımızın kanı yerde kalmayacağı, gereken cevabın en şiddetli derecede verileceğini söyledi.

'TSK'YA İFTİRA ATANLARIN ALAYI NAMERTTİR'

Terör örgütleriyle amansız mücadele veriliyor. Sahada atılan adımların aynı paralellikle masada da atılması gerekliliği sadece Bahçeli'den değil aynı zamanda canı ve ocağı yanan vatandaşlardan da talep ve öneri geldi. Teröristlere ve destekçilerine seslenen Bahçeli, 'İçişleri Bakanımıza alçak diyen, haksız suçlamalarda bulunan PKK/YPG adına saldıran terörist seviyelerin topu alçaktır, namerttir. TSK'ya iftira atanların alayı birden düşman saflarında paralı askerliğe talip olmuş müptezelleridir. Terör örgütlerinin sözcülüğüne meyletmek, devlete ve hükümete hakaret etmek haramzadeliktir. Zillet partilerinin neden olduğu ekonomik sızma, tehdit ve sömürme, varlığımıza yönelik tehdit, devlet kurumlarına yönelik kuşatma, milli yapımıza saldırı, inançlarımıza saldırıyla karşı karşıyadır. Hepsini karşılamaya hazırız' dedi.

10 Kasım 2022'de Litvanya'da ABD'nin düzenlediği buluşmada, FETÖ mensubu vatan haini Enes Kanter isimli terörist katılım gösterdi. Burada Yunanistan bayrağı açarak mesaj yayınlamaya çalışan terörist Kanter, yakın tarihte ABD yasama organı Kongre'nin iki kanadından birinde görevlendirileceği söyleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın temel hedefe alındığı toplantı sonrası İstiklal Caddesi'nde hain terör saldırı, sınırlarımızda terör hareketliliği, Yunanistan ve Ermenistan'ın bir olup ortak açıklama yapması ve daha niceleri Türkiye'ye kurulmak istenilen planların arka safhasını açıklar nitelikte olduğu anlaşılıyor. 2023 seçimlerine az bir süre kala hareketliliğin daha da şiddetleneceği söylemleri kamuoyuna aktarıldı.