Asgari ücrette ilk rakam o belediyeden geldi! Çalışanlarına tam tamına 11 bin 500 TL ödeme yapacak

Türkiye'de bugün son dakika gelişmesine göre bir belediyeden açıklama geldi. Yapılan açıklamada belediye de çalışan asgari ücretli vatandaşların maaşlarına tam tamına 6 bin TL zam yapıldı. Asgari ücrette ilk rakam o belediyeden geldi! Çalışanlarına tam tamına 11 bin 500 TL ödeme yapacak

Asgari ücrette ilk rakam o belediyeden geldi! Çalışanlarına tam tamına 11 bin 500 TL ödeme yapacak

Asgari ücrette ilk rakam o belediyeden geldi! Çalışanlarına tam tamına 11 bin 500 TL ödeme yapacak - Türkiye'de bugün son dakika gelişmesine göre bir belediyeden açıklama geldi. Yapılan açıklamada belediye de çalışan asgari ücretli vatandaşların maaşlarına tam tamına 6 bin TL zam yapıldı. O haber gündeme düşmesinin hemen ardından ülke gündemine girerken bin 525 personelini yakından ilgilendiren gelişmede toplu iş sözleşmesi süreci resmen tamamlandı.

Belediyede en düşük maaş alan personelin aylığı tam tamına 11 bin 500 TL oldu. İşçiler yapılan anlaşma sonrasında ise sendikal hak da kazandı.

Buca Belediyesi ile birlikte Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel İş 5 No'lu Şube'de örgütlü işçiler ile gerçekleştirilen toplu sözleşme süreci sonunda nihayete erdi. Toplu iş sözleşme imza töreni de Buca Belediyesi önünde düzenlenen bir tören ile birlikte resmen açıklandı.

BAŞKAN KILIÇ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Asgari ücrette ilk rakam o belediyeden geldi! Çalışanlarına tam tamına 11 bin 500 TL ödeme yapacak

Hazırlanan törende konuşma yapan Erhan Kılıç şu ifadelere yer verdi.

"Makamlar gelip geçicidir. Ancak emek ve çalışanlar belediyemizin olmazsa olmazıdır. Kentin yaşanabilir hale gelmesini sağlayanlar emekçi kardeşlerimizdir. Ben işçilerime vereceğim maaşı belirlerken verebileceğim maksimum rakam nedir ona bakarım. Onları mağdur etmek istemem. Aynı zamanda kendi mali disiplini sağlayacak, Belediyemizin çalışmalarını engellemeyecek bir rakamı belirlerim. Teknik olarak verebileceğimiz en iyi rakamı verdik. Toplu iş sözleşmesi tüm emekçi kardeşlerime hayırlı uğurlu olsun. Analarının ak sütü gibi helal olsun."

ÇALIŞANLARIN PROMOSYON SÖZLEŞMELERİ DE GÜNCELLENECEK

Buca Belediyesi başkanı Erhan Kılıç tarafından yapılan açıklamada çalışanların bankalarda ki promosyon sözleşmelerinin de yakın sürede güncelleneceği müjdesi verildi.

DİSK Genel İş Genel Sekteri Sevgener, işçiler tarafından açılan pankartta "İşçi Dostu Başkan Erhan" pankartına gönderme yaparak, Buca Belediye başkanının bu sözü hak ettiği dile getirdi. DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, ise her toplu iş sözleşmesi gününün işçiler için bir bayram günü olduğunu belirterek, Başkan Erhan Kılıç'a teşekkür etti. Genel İş 5 No'lu Şube Başkanı Savaş Aras da ekonomik krizin en büyük acısını emekçilerin çektiklerini belirterek, bu zor günlerde emekçiden yana tavır koyan Başkan Erhan Kılıç'a teşekkürlerini iletti.