AFAD açıkladı! Deprem sonrası yaralanan kişi sayısı 46 oldu

Sabah erken saatlerde Düzce'de meydana gelen deprem sonrası yaralanan kişi sayıları AFAD tarafından açıklandı.

AFAD açıkladı! Deprem sonrası yaralanan kişi sayısı 46 oldu

AFAD açıkladı! Deprem sonrası yaralanan kişi sayısı 46 oldu - Sabah erken saatlerde Düzce'de meydana gelen deprem sonrası yaralanan kişi sayıları AFAD tarafından açıklandı. AFAD yaptığı açıklamada;
Düzce'de 37, İstanbul'da 1, Zonguldak'ta 6, Sakarya'da 1 ve Bolu'da 1 olmak üzere 46 kişinin yaralandığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "04.08'de Düzce Gölyaka'da meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremde şu anki durum: Gölyaka'daki depremde Düzce'de 1'i ağır 32, İstanbul'da 1, Bolu'da 1, Zonguldak'ta 1 kişi olmak üzere şu anki bilgilere göre yaralı sayısı 35'tir. Şehre gerekli ambulans ve UMKE timi görevlendirmeleri yapılmıştır. Yeni bilgileri paylaşacağız. Geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.

AFAD MERKEZİNDEN DEPREM YÖNETİLİYOR

 Düzce'nin Gölyaka ilçesinde meydana gelen 5.9 büyüklüğünde ki depremin ardından alanda ki ihtiyaçların karşılanabilmesi ve anlık müdahaleler için faaliyetler yürütülüyor. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Koordinasyon Merkezi tarafından her şey yönetiliyor.

 

Ankara'daki AFAD Koordinasyon Merkezinde, depremin ardından, Türkiye Afet Müdahale Planı çerçevesinde İçişleri Bakanlığı ve ilgili ekiplerin dahil olduğu 25 çalışma grubu görev alıyor.

Koordinasyon Merkezindeki yetkililer, ihtiyaçlara göre yönlendirme yapıyor, bölgeden anlık görüntüler bu merkeze iletiliyor.

SICAK GELİŞMELER BURADA

Depreme dair detaylar ve daha fazlasını mobil uygulamamızdan anlık takip edebilirsiniz, indirmek için aşağıda ki bağlantıları kullanın:

ANDROİD İÇİN TIKLA

APPLE İÇİN TIKLA

HUAWEİ İÇİN TIKLA