Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan Yeni Anayasa açıklaması!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından yapılan açıklama ile birlikte Yeni Anayasa'nın sinyalleri verildi. 'Türkiye'nin değişmez gündemi' olarak adlandırılan anayasa hakkında ilgi çekici açıklamalar yer aldı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan Yeni Anayasa açıklaması!

Türkiye'nin gündemine gelen yeni anayasa hakkında Adalet Bakanı Bekir Bozdağ güncel bir açıklamada bulundu. Bursa Uludağ Üniversitesinin akademik yılı açılış töreninde bulunan ve burada önemli açıklamalar yapan Bakan Bozdağ, anayasanın güncellenmesi ve değişmesi konusunda sinyaller verdi. 

YENİ TÜRKİYE'NİN ANAHTARI YENİ ANAYASADIR 

Konu hakkında merak edilenleri aktaran Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, anayasanın değişme durumu hakkında oldukça önemli açıklamalar yaptı. Yeni Türkiye için yeni anayasa olması gerektiğini savunun adalet bakanı Bekir Bozdağ, önceli çalışmalardan bir netice elde edilemediğini ifade etti. Bakan Bozdağ tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamalar şu şekildeydi; 

“Yeni anayasa Türkiye'nin değişmez gündem maddesidir. Geçmişteki çalışmalardan bir netice elde edilmeli. Yeni anayasa olmadan yeni Türkiye de olmaz. Türkiye eninde sonunda yeni anayasayı yapacaktır. Anayasa yapma iradesini ortaya koymamız gücümüze güç katacak. Dört anayasanın hiçbiri olağan dönemde hazırlanmadı. Anayasalar korku değil güven üstüne bina edilmelidir.”

Bu açıklamalar neticesinde yeni anayasa hazırlığı konusunda mesajların bulunduğu ve de yakın zamanda konu ile ilgili çalışmaların başlayıp başlamayacağı merak konusu haline geldi. Konu ile ilgili detaylar geldikçe kamugundemicom olarak aktarmaya devam edeceğiz. 

SONRAKİ HABER