30 Kasım'a kadar yüzde 50 indirimli olacak!

Açıklanan habere göre öğretmenlere yarından itibaren geçerli olmak üzere o hizmet kullanımında yüzde 50 indirim uygulanacak. İndirim kasım ayının sonuna kadar kullanılabilecek. İşte detaylar..

30 Kasım'a kadar yüzde 50 indirimli olacak!

İndirim haberi öğretmenler için geçerli olmakla birlikte yarından itibaren tren bileti alımlarında geçerli olacak şekilde yüzde 50 indirim uygulanacağı açıklandı. Bu indirim için son gün ise 30 Kasım tarihi olarak belirlendi. Bununla birlikte yine öğretmenler için PTT gönderilerinde uygulanacak olan yüzde 25 indirim müjdesi de verildi. 

YARINDAN İTİBAREN BAŞLAYACAK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından açıklanan indirim haberi öğretmenler için geçerli olmakla birlikte 24 Kasım ila 30 Kasım tarihleri arasında geçerli olacaktır. Bu tarihler arasında alınacak olan tren biletlerinde yüzde 50 indirim yapılacak. Bunun yanında öğretmenlerin PTT gönderilerinde de yarın için geçerli olacak yüzde 25 indirim yapılacağı açıklandı.

İNDİRİMDEN YARARLANACAK KİŞİLER

Açıklanan indirimden yararlanacak olan kişiler şu şekilde açıklanmıştır,

  • Milli Eğitim Bakanlığına bağlı veya Bakanlık tarafından onaylanmış her derece ve türdeki resmi ve özel okullarda halen çalışan müdür ve müdür yardımcıları dahil tüm öğretmenler,
  • Yükseköğretim kuruluşlarında (üniversite, fakülte, enstitü, yüksekokul, konservatuar, meslek yüksekokulu, uygulama ve araştırma merkezlerinde) çalışan tüm öğretim elemanları ve Türk uyruklu olup yabancı ülkelerde çalışan öğretmenler bu indirimden yararlanabileceklerdir.