Kamu Bankalarından Görülmemiş Faiz İndirimi! Yüzde 0.80 Faiz Kampanyası Eylül Ayına Özel Gerçekleştirilecek

Kamu bankaları arasında olan Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank görülmemiş faiz oranları ile yeni kredi kampanyası düzenledi. Yüzde 0.80 faiz oranıyla heyecanlandıran kampanyanın detayları haberimizde...

Finans 07.08.2021 - 10:30 07.08.2021 - 10:31 Elif İşçi

Vatandaş son dönemlerde en uygun kredi kampanyasını bulmak için büyük bir araştırma içerisine giriyor. En uygun faiz oranlarını bularak en uygun ödemeyi yapabilmek için gerçekleştirilen bu çaba sonrasında büyük bir rekabet içerisinde olan bankalarda da durum sürekli yeni kampanyalar ile birlikte değişiyor. Yeni hazırlanan bir kredi kampanyası ile birlikte vatandaş hem ihtiyaç, hem taşıt hem de konut kredisi alabilecek.

Kamu bankaları olan Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank arasında gerçekleştirilen kampanya duyurusunun ardından ilerleyen dönemlerde artan rekabet süreci nedeniyle özel bankaların da sürece hakim olmaları bekleniyor. Yeni kredi kampanyasının detaylarını duyuran kamu bankaları faiz depremi ile birlikte faiz oranlarını yüzde 0.80 seviyelerine kadar indirecek. Bankanın çalışma politikasına uygun olan kişilere bu süreç içerisinde ödeme yapılacağı belirlendi.

Kamu bankaları tarafından verilecek olan kredilerin vadesi ise değişiklik gösterecek. İhtiyaç kredileri 36 ay vadeli, taşıt kredileri 48 ay ve konut kredileri ise 120 ay vadeli olarak vatandaşa sunulacak. Pandemi nedeniyle ödemelerde zorlanan vatandaşlar için kampanya dahilinde istendiği takdirde 3 ay erteleme imkanı da sunulacak.

YÜZDE 0.80 FAİZLİ KREDİ DETAYLARI BELLİ OLDU!

Kamu bankaları tarafından hazırlanan kredi kampanyası ile birlikte kredi onayı verilecek kişilerin bankaların kredi verme politikalarına uygun olmaları bekleniyor. Kredi alabilmek için bankaların değerlendirmeleri sırasında kredi notu ve kredi siciline bakmaları gerekmektedir. Bu sayede daha önce bankalarla yapılan çalışma sistemine bakılarak onay verilmektedir.

Daha önce bankalarla sorunsuz çalışmış kişiler hızlı kredi alırken, icralık ve avukatlık olmaları halinde kredi alamayacaklarının altı çizildi.

DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

4-3

Düşük faizli kredi imkanlarından yararlanmak isteyen vatandaşların banka şubelerinin yanı sıra, mobil bankacılık, internet bankacılığı ve SMS ile başvuru sürecinden yararlanabilecekleri belirlendi. Kredi başvuruları bu süreç içerisinde daha pratik bir yöntemle bankaya gidip uzun prosedürlerden etkilenmeden yapılabilecek.

Kredi başvuruları aynı gün içerisinde olumlu ya da olumsuz olarak değerlendirileceği için hızlı bir şekilde finansmana erişmek mümkün olacak.  

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@