Kamu Bankalarından Düşük Faizli Kredilere 36 Ay Yapılandırma!

Kamu Bankaları, pandemi sebebiyle, yüzde 0.49 faiz oranıyla 3 - 10 Bin Lira arasındaki temel ihtiyaç destek kredisi vermişti. Yurttaşlar, kredilerini, 18 ile 36 ay arası yapılandırabilecek.

Finans 13.09.2021 - 14:20 13.09.2021 - 15:59

Kamu Bankaları olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, koronavirüs pandemisi sebebiyle, yüzde 0.4 faiz oranı ile temel ihtiyaç destek kredisi vermeye başlamıştı. Yapılan yeni bir düzenlemeyle, düşük faizli kredilerin, 18 ay ile 36 ay vadeli olarak ödenebileceği açıklandı.

Halk arasında 'pandemi kredisi' olarak da bilinen yüzde 0.49 oranlı krediden, aylık geliri 5 bin Türk Lirasının altındaki yurttaşlar yararlanabiliyor. Düşük tutarlı krediler, 18 ile 36 ay arasında vadelendirilebilinecek. 6 ay geri ödemesiz olan krediler; 3 bin, 5 bin, 7.5 bin ya da 10 bin Türk Lirası tutarında veriliyor. 
 

Kamu-Bankalarından-Düşük-Faizli-Kredilere-36-Ay-Yapılandırma

Koronavirüs pandemisi nedeniyle alınan tedbirler ve düzenlemeler kapsamında, kamu bankaları da bazı uygulamalara girişmişti. Bu uygulamalardan biri de, düşük faizle kredi uygulaması olmuştu. Buna göre, aylık 5 bin Türk Lirası altında geliri olanlara yüzde 0.49 faizle kredi verilmeye başlanmıştı. Kamu Bankaları, söz konusu krediler için yeni bir yapılandırma seçeneği başlattı. Krediler, 36 ay süre ile yapılandırılabilinecek. Faiz oranları ise 1,42 oranında düzenlenecek.

YAPILANDIRMADAN NASIL YARARLANILIYOR?

Peki, yapılandırmadan yararlanmak isteyen yurttaşların ne yapması gerekiyor? Yapılandırma, internet bankacılığı ya da akıllı telefonlardan mobil bankacılık ile kolayca yapılabiliyor. Kullanıcıların, işlem yapacakları kamu bankası menü kısmından 'Krediler' bölümü ve 'Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Yapılandırma' seçeneklerine girmesi gerekiyor. Ardından, kullanıcıların 'BTİDK Vade Uzatımı' işaretleyerek, 18 ile 36 ay arasında istedikleri vade dilimini seçmesi bekleniyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@