Yurt Dışındaki Vatandaşlara Aile Danışmanlığı Hizmeti

ANKARA(ANKA) -Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca  sunulan aile danışmalığı hizmeti, 11 Mayıs  tarihinden itibaren yurtdışındaki vatandaşlara da sunulacak. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Bu aşamada, pilot

Memurlar 07.05.2015, 19:13
Yurt Dışındaki Vatandaşlara Aile Danışmanlığı Hizmeti

ANKARA(ANKA) -Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca  sunulan aile danışmalığı hizmeti, 11 Mayıs  tarihinden itibaren yurtdışındaki vatandaşlara da sunulacak.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Bu aşamada, pilot proje olarak başlatılan uygulama çerçevesinde, vatandaşlarımızın ( 90 312) 2539200 numaralı telefondan, 24 saat uzman psikolog ve aile danışmanlarına ulaşmaları mümkün olabilecektir” denildi.

Anılan hatlara erişimin  “Memleketim Portalı” üzerinden de (http://memleketim.gov.tr)  gerçekleştirilebileceğini belirten Bakanlık açıklamasında şöyle devam edildi:

“Sözkonusu uygulamanın, önümüzdeki dönemde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yurtdışında açılacak müşavirlikleriyle de eşgüdüm halinde yürütülmesi ve zaman içinde kapsam ve erişim açısından tüm dünyadaki vatandaşlarımıza en geniş şekilde hizmet sunabilecek kapasiteye erişmesi hedeflenmektedir.”(ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@