Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığından Ergenekon Davasına Bozma İstemi

ANKARA (ANKA) - Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un ve CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'ın da aralarında bulunduğu 274 sanıklı Ergenekon Davası için hazırladığı tebliğnameyi tamamla

Memurlar 07.05.2015, 22:12
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığından Ergenekon Davasına Bozma İstemi

ANKARA (ANKA) - Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un ve CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'ın da aralarında bulunduğu 274 sanıklı Ergenekon Davası için hazırladığı tebliğnameyi tamamladı. Başsavcılık tebliğnamede dosyanın bozulması istendi.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, kaldırılan özel yetkili 13. Ağır Ceza Mahkemesinin Ergenekon davasıyla ilgili verdiği karar temyiz edilmişti. Temyiz üzerine dosya, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmişti. Başsavcılık, dosyayla ilgili incelemesini tamamlayarak tebliğnamesini hazırladı. Tebliğnamede yerel mahkeme kararının bozulması istendi. Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Gazeteci Tuncay Özkan ve Danıştay saldırganı Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 274 sanıklı dosyayla ilgili son kararı Yargıtay 16. Ceza Dairesi verecek. (ANKA)

(YE/AYÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@