Üniversite Çalışanlarından Kreş Tepkisi

İZMİR'in Bornova İlçesi'ndeki Ege Üniversitesi'nde bir grup çalışan, üniversitedeki kreş ve anaokulu ücretlerine zam yapılması, ayrıca yeni inşa edilen anaokulu binasının yüksek gerilim hattının altında olmasına tepki gösterdi. Grup adına basın açıklaması yapan Türk Sağlık Sen Üniversiteler Şube Başkanı Yasemin Zengin, taleplerini dile getirdi. Bu arada, çalışanların çocukları da palyaço eşliğinde keyifli anlar yaşadı.

Memurlar 09.12.2015, 17:46
Üniversite Çalışanlarından Kreş Tepkisi

(DHA) - İZMİR'in Bornova İlçesi'ndeki Ege Üniversitesi'nde bir grup çalışan, üniversitedeki kreş ve anaokulu ücretlerine zam yapılması, ayrıca yeni inşa edilen anaokulu binasının yüksek gerilim hattının altında olmasına tepki gösterdi. Grup adına basın açıklaması yapan Türk Sağlık Sen Üniversiteler Şube Başkanı Yasemin Zengin, taleplerini dile getirdi. Bu arada, çalışanların çocukları da palyaço eşliğinde keyifli anlar yaşadı.

Ege Üniversitesi Hastanesi Anaokulu önünde toplanan bir grup üniversite çalışanı ellerinde 'Kreş haktır, kreşine sahip çık' yazılı pankart taşıdı. Üniversitede örgütlü bazı sendikaların da destek verdiği gruptakiler adına basın açıklamasını Türk Sağlık Sen Üniversiteler Şube Başkanı Yasemin Zengin okudu. Kreş ve anaokulu hizmetinin sosyal bir hizmet olduğunu kaydeden Zengin şunları söyledi:


"Devlet yöneticileri genç nüfusun azalmakta olduğuna dikkat çekip daha çok çocuk için sürekli konuşurken, devlet kurumlarının çalışanların çocuklarına kreş hizmeti vermemek için zorluklar çıkartması anlaşılır bir durum değil. Kreş ücretlerine yapılan fahiş artışlar, kampüs anaokulu ve kreşinin inşa edildiği alandan geçen yüksek gerilim hattı ile ilgili velilerin yaşadığı endişeye açıklama gelmemesi çalışanların tepkisine neden olmuştur. 7 bin 800 çalışanı olan Ege Üniversitesi gibi köklü bir kurumun yetersiz olan kreş ve anaokulu kapasitesini arttırması gerekirken, çalışanları zora sokan aksi bir tavır içine girmesi düşündürücüdür."

Açıklama sırasında çalışanların çocuklarını, palyaço eğlendirdi. Anaokulu bahçesindeki oyun alanı çevresinde el ele tutup çember oluşturan üniversite çalışanları basın açıklamasının ardından dağıldı.

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@