Tzob: Emeklinin Sırtındaki Destek Priminin Tamamen Kaldırılması İçin Çalışacağız

ANKARA (ANKA) – Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “İstihdama katkı sağlayan emekli esnaflarımızın sırtında yük olan sosyal güvenlik destek priminin tamamen kaldırılması için

Memurlar 08.04.2015, 05:09
Tzob: Emeklinin Sırtındaki Destek Priminin Tamamen Kaldırılması İçin Çalışacağız

ANKARA (ANKA) – Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “İstihdama katkı sağlayan emekli esnaflarımızın sırtında yük olan sosyal güvenlik destek priminin tamamen kaldırılması için çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Palandöken yaptığı yazılı açıklamada, sigortalılar arasında norm ve standart birliği sağlamak amacıyla 2008 yılında çıkarılan 5510 sayılı yasaya rağmen hala en az maaşı Bağ-Kurlu emeklilerin aldığını belirtti. Diğer sigortalılarla Bağ-Kur’lu emeklilerin maaşları arasında bir eşitleme yapılmadığını kaydeden Palandöken, Sosyal Güvenlik Destek Primi (SGDP) kesintisinin düşürülmesinin ise olumlu bir gelişme olduğunu ifade etti. Palandöken, “Çalışmaya devam eden emeklilerden kesilen sosyal güvenlik destek primi, TBMM’de kabul edilen yasanın ardından sonra yüzde 15’den yüzde 10’a düşürülecektir. Böylece ceza gibi prim ödemesi azaltılarak, maaşlarda da bir gelir artışı olacaktır. Bundan sonra istihdama katkı sağlayan emekli esnaflarımızın sırtında yük olan sosyal güvenlik destek priminin tamamen kaldırılması için çalışmalarımız devam edecektir” dedi. (ANKA)

(GO/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@