Tsk'dan Teröristlerin Öldürdüğü Çocuk İle İlgili Açıklama

TSK Diyarbakır’da teröristlerin saldırısı sonucu hayatını kaybeden çocukla ilgili açıklama yaptı.

Memurlar 31.08.2015, 21:26
Tsk'dan Teröristlerin Öldürdüğü Çocuk İle İlgili Açıklama

ANKARA(ANKA) – TSK Diyarbakır’da teröristlerin saldırısı sonucu hayatını kaybeden çocukla ilgili açıklama yaptı.

TSK’nın internet sitesinde, 30 Ağustos günü yaşanan olayla ilgili “Diyarbakır İli Silvan İlçesi Büyükçeşme Caddesi üzerinde, Silvan İlçe Jandarma Komutanlığına ait zırhlı aracın geçişini müteakip, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce daha önceden bir binanın duvarına yerleştirilen El Yapımı Patlayıcının patlatılması sonucunda bir sivil şahıs (çocuk) ölmüş, bir sivil şahıs ise yaralanmıştır. Konu ile ilgili adli tahkikat başlatılmıştır” denildi.

TSK ayrıca Hakkâri İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca; Hakkâri / Merkez Depin-Yeniköprü arasında yapılan yol kontrolü ve mayın araması esnasında tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcının yerinde imha edildiğini bildirdi.

Hakkâri İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca; Hakkâri / Merkez-Karasu Köyü karayolu Gençlik Köprüsü mevkiinde tespit edilen bir el yapımı patlayıcı da yerinde imha edildi.

İki bölücü terör örgütü mensubu terörist Şanlıurfa İli Ceylanpınar İlçesi Cenkeser Hudut Karakol Komutanlığına, silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu.

29 Ağustos cumartesi günü ise Kilis İli Elbeyli İlçesi Alahan Köyü mülkî sınırları içerisinde, Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı yollardan giriş yapmaya çalışan DEAŞ terör örgütü üyesi iki terörist yakalandı. Kilis İli Elbeyli İlçesi Beşeriye Köyü mülkî sınırları içerisinde, Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı unsurlarınca yapılan yol kontrolünde, Türkiye’den Suriye’ye yasa dışı yollardan çıkış yapmaya çalışan DEAŞ terör örgütü üyesi 15 de yabancı uyruklu şahıs yakalandı. Konularla ile ilgili adli tahkikat başlatıldı. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@