Samsun Valisi Şahin: Ciğerimiz Yanıyor

SAMSUN'da düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliğinde konuşan Vali İbrahim Şahin, uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaydeden Kadın Hastalıkları ve Uzmanı Dr. Aynur Dağdemir'i hatırlatarak, "Doktor hanımın bir romana, sinema filmine konu olacak şekilde hayatı sonlandırıldı.

Memurlar 24.11.2015, 16:21
Samsun Valisi Şahin: Ciğerimiz Yanıyor
(DHA) - SAMSUN'da düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliğinde konuşan Vali İbrahim Şahin, uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaydeden Kadın Hastalıkları ve Uzmanı Dr. Aynur Dağdemir'i hatırlatarak, "Doktor hanımın bir romana, sinema filmine konu olacak şekilde hayatı sonlandırıldı. Bir psikopatın çıkıp önce dışarıda herhangi birine bıçak saplaması, sonra hastanede eski eşiyle kavgaya tutuşması ve onları ayırmaya çalışan doktora bıçak saplaması. Emin olun herkes gibi bizim de ciğerimiz yanıyor" dedi.

Samsun’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ nedeniyle etkinlik düzenlendi. Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) gerçekleşen etkinliğe Vali İbrahim Şahin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, okul müdürleri, öğretmenler, aday öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katıldı. Programda konuşan Vali Şahin, "Daha bir yıl geçmeden bir doktorumuz menfur bir cinayete kurban gitti ve öldü. 4 gün önce de yine başka bir doktor hanımın bir romana, sinema filmine konu olacak şekilde hayatı sonlandırıldı. Bir psikopatın çıkıp önce dışarıda herhangi birine bıçak saplaması, sonra hastanede eski eşiyle kavgaya tutuşması ve onları ayırmaya çalışan doktora bıçak saplaması. Bıçağı o kadar derin vuruyor ki doktorlar kesilen yerden kalp masajını bizzat kalbine yapmaya çalışıyor. Ve yine aynı şahıs kaçma yerine kendini camdan dışarı atarak ölüme uçuyor. Bu yaşananların her birimizi üzmesi ve düşündürmesi gerekmektedir. Bugün sizin için çok güzel şeylerin söylenmesini isterim. Ama emin olun herkes gibi bizim de ciğerimiz yanıyor. Bu tarz bir olayı gördüğümüzde işin içinden çıkamıyoruz" dedi.

Tek bir hedef olduğunu vurgulayan Şahin, "Hedefimiz eğitim. Eğer eğitim konusunda biz mesafe alamaz isek bu nutuklar çok söylenir. Bu ülkede çok insanın canı yanar. Bir sürü insan hiç yere hayatını yitirir. Onun için herkesin eğitime katkı sağlaması gerekir. Öğretmenlerin, öğrencilerin, imamların, muhtarların, askerlerin kısaca gözünüzün önüne getirdiğiniz herkesin eğitime katkı sağlaması gerekiyor" diye konuştu.

Vali Şahin’in konuşması sonrasında Olgunlaşma Enstitüsü, İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi ile Fatma Çavuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerin hazırladığı oratoryo gösteri gerçekleşti. Büyük alkış alan oyunun ardından Ziya Esen Anaokulu Müdürü Nurşen Pars yönetiminde aday öğretmenler öğretmenlik yemini etti. Yemin töreni sonrasında protokol üyeleri tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü yarışmasında dereceye giren öğretmen ve öğrencilere de ödülleri verildi. Öğretmenler günü konulu resim yarışmasında birinci olan İlkadım Çatalarmut İlkokulu öğrencisi Hayrünnisa Gül Kahrıman’ın adı ise büyük ilgi çekti.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@