'pkk, Ordunun Kamyonlarını Kullanıyor' İddiasına Bakan Yanıtı

ANKARA (ANKA) - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, yerli bir firmanın ürettiği taşıt araçlarının PKK tarafından kullanıldığı iddialarına karşı herhangi bir kayıp, çalıntı, gasp ve benzeri kayıt bulunmadığı yanıtını verdi. MH

Memurlar 04.04.2015, 05:20
'pkk, Ordunun Kamyonlarını Kullanıyor' İddiasına Bakan Yanıtı

ANKARA (ANKA) - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, yerli bir firmanın ürettiği taşıt araçlarının PKK tarafından kullanıldığı iddialarına karşı herhangi bir kayıp, çalıntı, gasp ve benzeri kayıt bulunmadığı yanıtını verdi.

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan soru önergesinde, “Yerli bir firmanın kritik görevler için ürettiği araçların eli kanlı terör örgütünün eline nasıl geçtiğinin acil olarak açıklanmaya muhtaç bir konudur. Bir Türk firması olan Otokar’ın polis ve askerler için ürettiği araçların özellikle son dönemde PKK tarafından kullanılması ne anlama gelmektedir, bu araçlar PKK’nın eline nasıl geçmiştir?”  diye sordu.

Soru önergesini yanıtlayan Milli Savunma Bakanı, “Envanterde bulunan ve Otokar Anonim Şirketi menşeli olan araçlarda hali hazırda ve daha önceki dönemlerde herhangi bir kayıp, çalıntı, gasp vb. kaydının bulunmadığı tespit edilmiştir” yanıtını verdi. (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@