İmam ve müezzinlere 180 TL ek kazanç!

Diyanet İşleri Başkanlığı Cami ve mescitlerde görev yapan imam ve müezzinlere ulusal ve resmi bayramlarda, tavandan günlük 8 saatlik fazla mesai ödenecek.

Memurlar 24.08.2015, 22:53
İmam ve müezzinlere 180 TL ek kazanç!

Memur-Sen Diyanet-Sen  ile hükümetin anlaşmasına göre İmam ve Müezziler ulusal bayramlarda da mesai ücreti alacak. Diyanet-Sen daha önce Dini bayramlarda mesai yapan imam ve müezzin kayyımlara ek kazanç sağlamıştı.

Diyanet-Sen İmam ve Müezzinler Ulusal bayramlarda ek kazanç sağlamayı başardı. Buna göre 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Genlik ve Spor Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda  imam ve müezzinler mesai ücreti alacak.

Yetkili sendika Diyanet-Sen hedeflerine tek tek ulaşmaya başladı. Dini ve Ulusal bayramlarda din görevlilerine mesai ücretinin ödenmesi hayal bile edilemezken şimdi imam ve müezzinler iki bayramda yaklaşık 500 TL gibi bir ek kazanç elde etmiş oldular.

Kurban Bayramı'nda imam ve meüzzinlere ödenecek mesai ücreti: 175 TL 76 Kuruş olurken geçen Ramazan Bayram'ında ise 131 TL 82 Kuruş ödenmişti. Din görevlileri her bir ulusal bayram için yaklaşık olarak 45 TL ek ücret alacak. Şimdi 4 Ulusal bayramda ise ödenecek ortalama mesai ücreti ise 180 TL. 

Not: 1 Mayıs eklenmemiştir...

ajanskamu

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@