İİBF’liler Öğretmen Atamalarına Karşı Çıkıyor

Öğretmen adaylarını kızdıracak çıkışın ayrıntıları haberimizde...

Memurlar 29.09.2015, 23:30
İİBF’liler Öğretmen Atamalarına Karşı Çıkıyor

2015 yılı içerisinde Hükümet ve Milli Eğitim Bakanlığı 52 bin öğretmen ataması yaparak , öğretmen atmalarını haddinden  fazla abartmıştır. Bu abartıya rağmen atanamayan öğretmenler devamlı sosyal medyada eylemlere başlamışlardır. 400 bin atama bekleyen öğretmen var ve şubatta 10 bin atama istiyoruz diye talepte bulunmaya başlamışlardır.

Şimdi öncelikle şunu söyleyeyim. 400 bin öğretmen adayı atama beklemiyor. Çünkü bunların içinde kamuda memur olarak çalışan, öğrenciliği devam eden ve özel sektörde çalışan yüzbinler var. Gerçekten umutla öğretmen ataması bekleyen işi olmayan en fazla 100 bin aday bulunmaktadır.

İibf mezunu işsizler ordusuna baktığımızda durum daha vahim ve daha acıdır.

1 milyonun üzerinde iibf mezunu atama beklemektedir ve bunların en az 300 bini işsizdir. 2015 yılında iibf mezunları için 2 bin atama yapıldı.

Şimdi soruyoruz vicdanlara bu ülkede sadece öğretmenler mi atama bekliyor? Sadece öğretmenler mi işsiz? Kamuda çalışan kadrolu öğretmen sayısı 1 milyona dayandı yetmez mi daha ne ataması talep ediliyor ve siyasiler buna çanak tutuyor.

Burdan bütün siyasilere ve yetkililere çağrıda bulunuyoruz adaletsizlik ve buna alet olmak size büyük oy kaybettirir mesela önümüzdeki günlerde taşeron işçilerin kadroya alınması gündemde biz boşuna mı 4 yıl üniversite okuduk biz boşuna mı kpss çalışıp dirsek çürütüyoruz da kpsssiz öğrenimine bakılmadan taşeron işçiler kadroya alınmaktadır.

Unutmayın 1 milyon üniversite mezunu işsiz var ve bunların hepsi kpss'ye hazırlanıyor tek amaçları memur olmak.

Şimdi karşılaştırma yapıyorum. 1 milyon iibf li mezun var 400 bin mezun öğretmen adayı var; 2015 te 2 bin iibf li ataması yapılmış 2015 te 52 bin öğretmen ataması yapılmış; 100 bin işsiz öğretmen var 300 bin işsiz iibf li var bu hangi mantığa sığar bu hangi vicdan kabul edebilir; bütün yetkililer şapkasını önüne koyup düşünmeli ve abartılan öğretmen atamalarını durdurmalıdırlar.

Bizler 2015 yılında 70 bin memur alınacak dendiğinde çok umutlandık ama nerden bilecektik kadrolardan 60 bine yakını öğretmenlere ayrılacaktı.

Hükümete çağrıda bulunuyoruz, anlıyoruz ekonomik durum 70 bin atamaya müsaade ediyor; ama neden atamaların yüzde doksanı öğretmenliğe ayrılıyor lütfen unutmayın bu ülkede sadece öğretmenler atama beklemiyor.

YETER ARTIK ÖĞRETMEN ATAMALARINI DURDURUN.

İİBF MEZUNLARI ATAMA BEKLİYOR

Yorumlar (4)
esma üstün 5 yıl önce
Harika bir yazı !!! duygularımıza tercüman olmuş bu ülkede sadece atama bekleyen öğretmenler yok bunu artık öğrenmeniz gerek.
AYLİN SERT 5 yıl önce
YETER ARTIK ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILMASIN 2015 YILINDA 52 BİN ATAMA YAPILDI DAHA NE İSTİYORSUNUZ 1 MİLYON ATAMA MI YAPILSIN.????
osman özyurt 5 yıl önce
öğretmen ataması yapa yapa ülkenin yarısı öğretmen olacak bu ülkede sadece öğretmenler mi atama bekliyor
öğretmen atamaları durdurulsun 5 yıl önce
atama müjdesi veren hükümete seçim yakındır sandık yakındır diyoruz öğretmen atamaları ak partiye oy kaybettirecektir
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@