Erozyona Duyarlı Alanların Tespiti İçin 3 İlde Pilot Çalışma

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı çevre tarım arazilerinin zarar görmesini engellemek amacıyla Toprak Koruma Projesi hazırlıyor.

Memurlar 08.08.2015, 12:40
Erozyona Duyarlı Alanların Tespiti İçin 3 İlde Pilot Çalışma

ANKARA (ANKA)- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, erozyona duyarlı alanların tespiti ve korunmasına yönelik Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Mersin, Yozgat ve Trabzon illerinde pilot çalışmalara başlandığını açıkladı.

-TOPRAK KORUMA PROJESİ İÇİN DÜĞMEYE BASILDI-

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal’ın “tarım dışı amaçlarla kullanılan tarım arazilerine” ilişkin soru önergesini yanıtlayan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, yapılacak faaliyetten dolayı çevre tarım arazilerinin zarar görmesini engellemek amacıyla Toprak Koruma Projesi hazırlattırıldığını söyledi.

-BÜYÜK OVALAR BELİRLENECEK-

Büyük ovaların belirlenmesi çalışmalarının yürütüldüğüne işaret eden Bakan Eker, bu çalışma ile verimli tarım alanlarının korunmasının amaçlandığını belirtti.

- EROZYONA DUYARLI ALANLARIN TESPİTİ İÇİN 3 İLDE PİLOT ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI-

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı, erozyona duyarlı alanların tespiti ve korunmasına yönelik Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Mersin, Yozgat ve Trabzon illerinde pilot çalışmalarına başlandığına dikkat çekti.

-5 MİLYON HEKTAR ARAZİNİN DETAYLI OLARAK TOPRAK HARİTALARI YAPILDI-

Ülkede bugüne kadar toplulaştırma yapılmış 5 milyon hektar arazinin detaylı toprak haritalarının yapıldığını kaydeden Bakan Eker, bakanlık programına alınan her yıl 1 milyon hektar toplulaştırma alanlarında da etüt ve haritalama çalışmasının eşzamanlı yapıldığını ifade etti. (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@