Elektrik Kesintisi İstifa Getirdi

ANKARA (ANKA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye genelinde yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle TEİAŞ Genel Müdürü Kemal Yıldır’ın görevinden istifa ettiğini açıkladı. Bakan Yıldız, geçtiğimiz hafta sal

Memurlar 06.04.2015, 05:03
Elektrik Kesintisi İstifa Getirdi

ANKARA (ANKA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye genelinde yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle TEİAŞ Genel Müdürü Kemal Yıldır’ın görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Bakan Yıldız, geçtiğimiz hafta salı günü yaşanan elektrik kesintisi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bağlantı hattı çalışmaları nedeni ile 5 tane iletim hattının devre dışı kaldığına işaret eden Bakan Yıldız, “Toplam 7 hattın üzerinde, gerek arıza gerek salınımdan kaynaklı güç salınımı gerekçesi ile devre dışı kalıyor. Doğu ile batının bağı devre dışı kalıyor. Toplam 12 saniye içinde birbirine tetikliyor” dedi.

Bakan Yıldız “Teknik bir arıza olmakla birlikte, bir işletim hatası olduğu tarafımızdan değerlendiriliyor”  ifadelerini kullanırken, “Dışarıdan bir saldırı var mı bunu da ayrıca araştırıyoruz. Başından beri tüm ilgili arkadaşlar hakkında soruşturma başlattık. TEİAŞ Genel Müdürü kendini sorumlu tutarak görevinden istifa etti. Bazı görevliler de ağıca alındı” dedi.  (ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@