Diyarbakır’da 839 polis adayı mezun oldu

DİYARBAKIR Ali Gaffar Okan Polis Meslek Eğitim Merkezi'nden (POMEM) mezun olan 839 polis adayı için tören düzenlendi.

Memurlar 04.09.2015, 14:22
Diyarbakır’da 839 polis adayı mezun oldu

(DHA)- DİYARBAKIR Ali Gaffar Okan Polis Meslek Eğitim Merkezi'nden (POMEM) mezun olan 839 polis adayı için tören düzenlendi. Törende polis adaylarına seslenen POMEM Müdürü Sami Ekim, "Vatandaşlarımıza karşı nazik ve kibar bir üslupla konuşun. 'Teşekkür ederim, lütfen, beyefendi, hanımefendi' kelimelerini kesinlikle dilinizden düşürmeyin" dedi.

Gaffar Okan Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde, eğitim gören 14'üncü dönem mezunları için saat 09.30'da tören düzenlendi. Törene, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, 7'nci Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, kamu kurumu ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin ile mezun olan polis adaylarının yakınları katıldı.

'VATANDAŞA KARŞI NAZİK VE KİBAR BİR ÜSLUP KULLANIN' 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende konuşan POMEM Müdürü Sami Ekim, polis adaylarından vatandaşa karşı nazik ve kibar bir üslupla davranılması gerektiğini belirterek, "Şeyh Edebali'nin Osman Gazi'ye vasiyetinde dediği gibi; 'İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın' ilkesiyle hareket ederek devlet için insan değil, insan için devlet anlayışıyla görev yapmalısınız. Vatandaşlarımıza karşı nazik ve kibar bir üslupla konuşun, 'Teşekkür ederim, lütfen, beyefendi, hanımefendi' kelimelerini kesinlikle dilinizden düşürmeyin. Polislik mesleğinin bir medeniyet mesleği olduğunu asla göz ardı etmeyiniz. Yeniliklere açık çözüm üreten, polislik mesleğini en iyi şekilde temsil eden, kamu kaynaklarını verimli kullanan, takım çalışmasına önem veren, soğukkanlı ve sabırla hareket eden bir görev anlayışıyla sizlerin ve teşkilatımızın başarısı artacaktır" dedi.

'İNSANLARA ŞEFKATLİ, SUÇLULARA DA CESARETLE YAKLAŞIN'

Vali Hüseyin Aksoy da yaptığı konuşmada, huzur ve güvenliğin sağlanmasında emniyet teşkilatının çok önemli ve kutsal bir görev yaptığını, emniyet teşkilatının kurulduğu günden beri halkın huzur ve güvenliği, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü için her noktada görev yaptığını söyledi. Vali Aksoy, şöyle konuştu:

"İç güvenlik kapsamı içerisinde jandarma teşkilatımız denizlerimizde sahil güvenliğimiz yine aynı kapsamda görev ifa eden kurumlarımızdır. Bir çok noktada önemli değişim ve dönüşüm yaşanıyor. Suç ve suçlularla mücadelede yeni gelişen şartlara göre, güvenlik birimlerimiz kendisini geliştiriyor ve daha iyi bir noktaya taşıyor. Polislerimiz de bu kapsamda, kendisini sürekli geliştiren, değişen suç türlerine göre bunlara karşı nasıl hareket edeceği çalışmalar yapan bir teşkilatımız. Bugün mezun olan arkadaşlarımıza da şu tavsiyelerde bulunmak istiyorum, hukukun üstünlüğünden asla şaşmayın, insan haklarına ve onun temel değerlerine mutlaka uyun. İnsanlara şefkatli, suçlulara da cesaretle yaklaşın, onlarla mücadele etmekten asla çekinmeyin ve halkın huzur ve güvenliği için yapılması gereken çalışmaları da amirlerinizin direktifleri doğrultusunda mutlaka yerine getirin."

Yapılan konuşmaların ardından dönem içerisinde başarı sağlayan 10 polis adayına protokol üyeleri tarafından çeşitli hediyeler verildi. Tören, polis adaylarının yemin etmesiyle sona erdi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@