Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Terör Vurgulu Mesaj

C, DEAŞ, El Kaide ve Boko Haram gibi terör örgütlerinin, insanlık dışı eylemleriyle, günümüzde temel hak ve özgürlerin önündeki en büyük engellerden biri olduğunu görüyoruz.

Memurlar 10.12.2015, 11:48
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Terör Vurgulu Mesaj

ANKARA (ANKA) – Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 10 Aralık İnsan Hakları Günü nedeniyle yayımladığı mesajda terörle mücadeleye dikkat çekti. Erdoğan, “PKK, YPG, DHKP-C, DEAŞ, El Kaide ve Boko Haram gibi terör örgütlerinin, insanlık dışı eylemleriyle, günümüzde temel hak ve özgürlerin önündeki en büyük engellerden biri olduğunu görüyoruz. Bu cinayet şebekeleriyle etkin biçimde mücadele için uluslararası işbirliği ve dayanışmaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuluyor. Türkiye, güvenlik-özgürlük dengesini muhafaza ederek, terörle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir” dedi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 10 Aralık İnsan Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Bugünün Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabul edilişinin 67. Yıldönümünün kutlandığının anımsatıldığı mesajda, insan haklarını ortak temel ilkeler çerçevesinde evrensel düzeye taşıyan beyannamenin, bugün de dünyanın her köşesindeki milyonlarca insanın umudu ve güvencesi olmaya devam ettiği belirtildi. Türkiye’nin beyannameyi ilk imzalayan ülkeler arasında yer aldığı ve insan hakları alanında temel Birleşmiş Milletler Sözleşmelerine taraf olduğunun anımsatıldığı mesajda, bu alanda uluslararası örgüt ve mekanizmalarla işbirliğinin de kararlılıkla sürdürüldüğü vurgulandı. Türkiye’nin, son 13 yılda gerçekleştirmiş olduğu reformlarla, temel hak ve özgürlüklerin tüm toplum kesimlerine teşmil edilmesi noktasında çok önemli mesafe kaydedildiğinin belirtildiği mesajda, bu yöndeki çabaların ve reformların kararlılıkla sürdürüleceği ifade edildi.

Suriye'deki krizin birçok ülkeyi etkilediği bir dönemde Türkiye’nin, etnik kökenine, diline ve dinine bakmaksızın, kendi ülkelerinde zulme uğrayan 2,5 milyon insana kapılarını açarak uluslararası toplumun vicdanı olduğunun ifade edildiği mesajda, şu ifadelere yer verildi:

“PKK, YPG, DHKP-C, DEAŞ, El Kaide ve Boko Haram gibi terör örgütlerinin, insanlık dışı eylemleriyle, günümüzde temel hak ve özgürlerin önündeki en büyük engellerden biri olduğunu görüyoruz. Bu cinayet şebekeleriyle etkin biçimde mücadele için uluslararası işbirliği ve dayanışmaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuluyor. Türkiye, güvenlik-özgürlük dengesini muhafaza ederek, terörle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir.” (ANKA)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@