Çiftçiye Bu Yıl 500 Bin El Kitapçığı Dağıtıldı

ANKARA (ANKA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, bitki sağlığı konusunda 500 bin adet el kitapçığının “Çiftçi Tarla Okulu Projesi” kullanılmak üzere çiftçilere dağıtıldığını söyledi. MHP Ankara Milletvekili Özcan

Memurlar 09.05.2015, 15:43
Çiftçiye Bu Yıl 500 Bin El Kitapçığı Dağıtıldı

ANKARA (ANKA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, bitki sağlığı konusunda 500 bin adet el kitapçığının “Çiftçi Tarla Okulu Projesi” kullanılmak üzere çiftçilere dağıtıldığını söyledi.

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri’nin soru önergesini yanıtlayan Gıda Bakanı Eker, çiftçilere tarlada, bağda ve bahçede, bitkisel ürünlerde hangi zararlı organizmaların bulunduğu, bunlarla ne zaman ve nasıl mücadele edileceği, ilaç-pestisit kalıntı sorunu olmayan ürünlerin nasıl yetiştirebileceği konularını uygulamalı olarak anlattıklarını bildirdi. Eker eğitimin “çiftçi tarla okulu” biçiminde üretim yerinde verildiğini bildirdi.

Bu eğitimlerde bitki sağlığı konusunda bilinçlendirmeye yönelik yaklaşık 7 milyon adet basılı ve görsel yayının çiftçilere ücretsiz dağıtıldığını belirten Tarım Bakanı Eker, bu amaçla 2014 yılında ise 500 bin adet çiftçi el kitapçığının “çiftçi tarla okulu projesinde” kullanılmak üzere çiftçilere ücretsiz olarak dağıtıldığını kaydetti. (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@