Çanakkale'ye 94 uzman erbaş atandı

ÇANAKKALE İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde görev yapmak üzere atanan 94 uzman erbaş düzenlenen törenle görev yerlerine uğurlandı.

Memurlar 26.08.2015, 00:51
Çanakkale'ye 94 uzman erbaş atandı

Jandarma Genel Komutanlığı'nın, jandarma karakol komutanlıklarında bulunan asayiş timlerinin profesyonelleştirilmesi projesi kapsamında, Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı emrine 94 jandarma uzman erbaş atandı. Uzman erbaşlar, asayiş görevlerine yönelik 4 haftalık oryantasyon eğitimlerini tamamlayarak bugün (Salı) itibariyle Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı'nda yapılan tören ile görev yerlerine uğurlandı. 

 Törene Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, Bursa Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık, Çanakkale İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce, Çanakkale İl Emniyet Müdürü Yılmaz Özden, 116. Jandarma Eğitim Alay Komutanı Albay Timuçin Alper ile birlikteki askeri personel katıldı. Tören kapsamında dereceye giren uzman erbaşlara ödülleri verildi. Çanakkale İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce, uzman erbaşların asayiş branşında alacakları görevlere yönelik olarak eğitim gördüklerini, özellikle önleyici görevler ile halkla ilişkiler konusunda bilgilendirme yapıldığını söyledi.

 ERLERİN YERİNE UZMAN ERBASLAR GOREV YAPACAK

 Bursa Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık ise Jandarma Genel Komutanlığı'nca yapılan projede, asayiş timlerinde erlerin yerine uzman erbaşların istihdam edilmesi ile asayiş görevlerinde daha da etkinlik sağlanacağını belirtip, Ulu Önder Atatürk'ün, "Jandarma Bir Kanun Ordusudur" veciz sözü gereğince görev etkinliğine büyük önem verdiğini vurguladı. 

 Vali Ahmet Çınar ise, moden dünyada profesyonelleşmenin kaçınılmaz olduğunu, jandarma teşkilatının da bu konuda büyük bir atılım yaptığını görmekten büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. Vali Çınar, "Yeni atanan uzman erbaşlara başarılar diliyorum. Projeyi Çanakkale'de hayata geçiren Bursa Jandarma Bölge Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı'na da teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

 Törende, ayrıca Bitlis Valiliği görevine atanan Ahmet Çınar, jandarmaya veda ederken duygulu anlar yaşandı. Bursa Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık ise, 2 yıllık çalışma döneminde jandarma görevlerinde sağladığı destekler ve gösterdiği yakın ilgi nedeniyle Vali Çınar'a şükranlarını sundu.

DHA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@