Afad Afken Projesi 2015 Bm Kamu Hizmetlerinde Ödüle Layık Görüldü

ANKARA (ANKA)- Dünya genelinde kamu hizmetlerinde yeniliği geliştirmek ve teşvik etmek amacıyla verilen  BM Kamu Hizmeti Ödülleri’nde, bu yıl Başbakanlık AFAD’ın AFKEN Projesi ödüle layık görüldü. 7 Mayıs 2015, Ankara / BM ü

Memurlar 07.05.2015, 16:16
Afad Afken Projesi 2015 Bm Kamu Hizmetlerinde Ödüle Layık Görüldü

ANKARA (ANKA)- Dünya genelinde kamu hizmetlerinde yeniliği geliştirmek ve teşvik etmek amacıyla verilen  BM Kamu Hizmeti Ödülleri’nde, bu yıl Başbakanlık AFAD’ın AFKEN Projesi ödüle layık görüldü.

7 Mayıs 2015, Ankara / BM üyesi ülkelerin kamu hizmeti sunan kurumlarına açık olan ve dört kategoride düzenlenen yarışmada bu yıl Türkiye ve Azerbaycan’ın projeleri ödülü birlikte paylaştı.

Başbakanlık AFAD  “Afet Geçici Kent Yönetim Sistemi (AFKEN)” projesi, Azerbaycan ise “ASAN Hizmet” projesiyle Batı Asya bölgesinde “Kamu Hizmeti Sunumunun Geliştirilmesi” kategorisinde BM Kamu Hizmetleri ödülüne layık görüldüler.

Üç eleme turundan oluşan yarışmada projeler, ilk aşamada Kamu İdaresi ve Kalkınma Yönetimi Bölümü ile BM Kadın Örgütü uzmanları tarafından; ikinci tura geçen projeler ise talep edilen ek belgelerle birlikte BM Kamu Hizmeti Ödülleri Değerlendirme Eleştirmenleri (UNSPA Evaluation Reviewers) tarafından değerlendirildiFinal turu olan üçüncü tura kalan projeler BM Kamu Yönetimi Uzmanları Komitesi (CEPA) tarafından değerlendirilerek kazananlar ilan edildi.

BM Kamu Hizmetleri Ödülü 2015 yılında ödüle layık görülen AFKEN projesi, meydana gelebilecek afetlerden sonra afetzedelerin geçici olarak barındırılmaları için kurulacak konteynerkent ve çadırkent gibi geçici barınma merkezlerine yönelik tüm çalışmaların AFAD merkezinden, Coğrafi Bilgi Sistemi altyapısı üzerinde yönetilmesini ve izlenmesini sağlıyor.

Afet Geçici Kent Yönetim Sistemi ile geçici barınma merkezlerine yönelik kent kapasite ve yeterlilik bilgileri, Merkezî Nüfus İdare Sistemi (MERNİS) entegrasyonu ile afetzede kişi bilgisi, Yardım Yönetimi, Depo Yönetimi, Personel Yönetimi, Erişim ve Yetkilendirme işlemleri yapılıyor; istatistiki bilgiler ve raporlar tek bir merkezden elektronik ortamda takip edilebiliyor. 

AFKEN sisteminin yaygınlaştırılması ile barınma merkezlerinin yönetimi ve idaresi kolaylaştırıldı ve tüm barınma merkezlerinde standart bir yönetim modeline geçilmesi sağlandı.(ANKA)

(MLT/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@