29 Ekim tatili 5 gün mü oldu? 29 Ekim'de hangi günler tatil?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramına sayılı günler kaldı. Binlerce çalışan ve öğrenciyi ise tatil merakı sardı. Peki 29 Ekim tatil mi? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Kaç Gün Tatil Olacak? 29 30 Ekim Resmi Tatil Mi? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı liselerde tatil mi? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatil 5 gün mü olacak? İşte tüm detaylar...

Memurlar 13.10.2015, 22:21
29 Ekim tatili 5 gün mü oldu? 29 Ekim'de hangi günler tatil?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramına sayılı günler kaldı. Binlerce çalışan  ve öğrenciyi ise tatil merakı sardı. Peki 29 Ekim tatil mi? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Kaç Gün Tatil Olacak?  29 - 30 Ekim Resmi Tatil Mi? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı liselerde tatil mi? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatil 5 gün mü olacak? İşte tüm detaylar...

 

30 Ekim cuma gününü de resmi tatile eklemek isteyen çalışanlar haftasonu ile birlikte 4 günlük bir tatil yapmış olacak.Ama bu konuda henüz resmi bir açıklama gelmedi. Seçimlerin de 1 Kasım Pazar gününe gelmesi 4 günlük tatil planlarını sekteye uğratıyor.

29 Ekim perşembe gününe geldiği için cumayı izin alan çalışanlar dört gün tatil yapabilecek. Turizmde 'seçim olmasa' 150 bin kişilik bir 'iç turzim' hareketliliği beklenen bu tarihlerde seyahat talebinin yarı yarıya düşmesi bekleniyor.

1 Kasım Pazar günü Türkiye sandık başına gidecek ve yaklaşık 59 milyon seçmen oy kullanacak. 1 Kasım turizm için yüksek sezona denk gelmiyor; ancak 29 Ekim cumhuriyet bayramı'nın perşembe gününe gelecek olması milyonlarca çalışan için cuma günü de izin alarak 4 günlük tatil yapma fırsatı anlamına geliyor.

Cumhuriyet Bayramı törenleri; Başkentte Dış İşleri, Başkent dışında İç İşleri Bakanlığının, koordinatörlüğünde düzenlenir.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı ulusal ve resmi bayramlarda yapılacak törenler yönetmeliğine göre, Cumhuriyet Bayramı,  28 Ekim günü saat 13.00'te başlar, 29 Ekim günü saat 24.00'te son bulur. İfadesi yer almaktadır. Cumhuriyet Bayramı anlam ve önemi ve tatil kararı

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 29 Ekim 1923'te Cumhuriyeti ilan etmesinin ardından, Türkiye ve KKTC’de her yıl 29 Ekim’de Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor. Cumhuriyet Bayramı törenleri nedeniyle her yıl olduğu gibi 28 Ekim öğleden sonra ve 29 Ekim günü tüm yurtta resmi tatil yapılıyor. Bu sene de Cumhuriyet Bayramı’nın hafta içine denk gelmesi dolayısıyla 28 Ekim 2015 Çarşamba öğleden sonra ve 29 Ekim 2015 Perşembe günü devlet kurumları ile tüm eğitim kurumları tatil yapacak. Ancak unutulmamalıdır ki resmi tatiller konusunda son söz Bakanlar Kurulu’nda. Şimdi gözler 28-29 Ekim 2015 Cumhuriyet Bayramı’nda okulların tatil edilip edilmeyeceği konusunda Bakanlar Kurulu’na çevrilmiş durumda. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatili ile hükümetin bu hafta açıklama yapması bekleniyor. Aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu düzenleyecek. Bu yıl ki Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunun nerede yapılacağı da merak konusu.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, cumhuriyetin onuncu yılı kutlamalarının yapıldığı 29 Ekim 1933 tarihinde verdiği 10. Yıl Nutku'nda, bu günü en büyük bayram olarak nitelendirmiştir.

Kaynak: Memuruz.net

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@