Kadir İnanır'ın hastalığı ne? Sağlık durumu nasıl? Ölüm riski var mı? Son dakika açıklama geldi!

Dün akşam apar topar hastaneye kaldırılan Yeşilçam'ın yıldız ismi Kadir İnanır'ın hastalığının ne olduğu, sağlık durumunun nasıl olduğu, ölüm riskinin olup olmadığı merak ediliyor. İşte Kadir İnanır'a dair son gelişmeler...

Gündem 21.11.2021 - 13:49 21.11.2021 - 13:50 Ali Parim

Yeşilçam'ın usta ismi Kadir İnanır'dan dün akşam saatlerinde korkutan bir haber geldi. 72 yaşındaki İnanır'ın aniden rahatsızlandığı ve Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldığı öğrenildi. Haberlerin ardından da sevenleri Kadir İnanır'ın hastalığının ne olduğunu, sağlık durumunun nasıl olduğunu ve ölüm riski olup olmadığını merak etmeye başladı.

Milyonların yüreğine su serpecek açıklamayı da bugün Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan yaptı. Kameraların karşısına geçen Kutluhan, Kadir İnanır'ın beyin damar hastalığı ön tanısıyla hastaneye yatırıldığını aktardı. İnanır'ın bilincinin açık olduğunu ve yakın takibin devam ettiğini bildiren Prof. Dr. Kutluhan, "Bu beyin damar hastalığı seyri açısından hafif, gayet hasar vermeden atlatılabildiği gibi daha ağır sonuçlar doğurabildiğinden birkaç gün daha yakın takibi gerekmektedir. Gerekli önlemler alınmış ve tedavisine başlanmıştır." ifadelerini kullandı. 

Kadir İnanır'ın herkese selam ve saygılarını ilettiğini dile getiren Kutluhan, şu anda felçten söz edilemeyeceğini belirtti. Prof. Dr. Kutluhan ayrıca gelişebilecek her türlü riske karşı İnanır'ın yakından takip edildiğini söyledi.

Kadir İnanır'ın doktoru PAÜ Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çağdaş Erdoğan da sanatçının sağlık durumunu takip ettiklerini belirterek, "3 yıl önce de benzer bir durum yaşamış. Yine bir beyin damar tıkanıklığından şüpheleniyoruz." dedi.

Bu tür hastalıklarda birkaç gün geçmeden ya da tablo netleşmeden bir şey söylemenin çok mümkün olmadığını ifade eden Erdoğan, İnanır'ın durumunu izlemeyi sürdürdüklerini bildirdi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@