Sosyal medyanın tartıştığı taciz tartışması

Sosyal medyada, Migros sanal market üzerinden yaptığı alışverişi getiren kişinin, kendisini Facebook'tan eklemesiyle tedirginliğe kapılan Berrak Tuna'nın ifadeleriyle yeni bir tartışma başladı...

Haberler 28.08.2016, 15:39
Sosyal medyanın tartıştığı taciz tartışması
Odatv'de yer alan haberde Sosyal medyada, Migros Sanal Market üzerinden yaptığı alışverişi getiren kişinin, kendisini Facebook'tan eklemesiyle tedirginliğe kapılan Berrak Tuna'nın ifadeleriyle yeni bir tartışma başladı.

Olay Berrak Tuna'nın Twitter hesabından yaşadığı tedirginliği duyurmasıyla başladı. Migros'tan sanal market alışverişi yapan Tuna, alışverişini evine getiren çalışanın daha sonra kendisini Facebook'tan eklediğini dile getirdi. Telefon numarası dahil alışveriş sırasında alınan kişisel bilgilerinin bu kişinin elinde olduğunu ve taciz edilmekten korktuğunu belirten Berrak Tuna, ev adresinin de bu kişi tarafından bilindiğine dikkat çekti.

Tuna'nın bu açıklamalarına, alışverişin yapıldığı Migros da yanıt verdi. "Migros aradı ne yapacağımıza karar vermedik henüz diyor, sordum işten çıkarma olursa intikam ve sinirle evime gelirse, ne yapılacak nasıl engelleriz diye sordum, davranışını kestiremeyiz dediler bilgi vereceklermiş durumla ilgili" diye yazan Berrak Tuna'nın bu şikayeti ise sosyal medyada bambaşka bir tartışma yarattı.

Tuna'nın "boşuna endişe" ettiğini iddia edenlerle, bu olayın bir "taciz" olup olmadığı konusunda ayrılanlar genç kadına yüklendi. "Siz biri Facebook'tan eklediğinde tedirgin mi oluyorsunuz. mesela kibarca reddedemiyor musunuz?" diye yazanlara karşılık olarak "Ülkemizde yaşanan taciz olayları baz alındığında böyle bir şeyden rahatsız olmayı nasıl haksız bulursunuz"ifadeleri paylaşıldı:

İşte Berrak Tuna'nın aktardığı o taciz olayı ve yapılan tartışmalar:


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@