Rahat bir topuklu ayakkabı için ilk yapmanız gerekenler

Topuklu Ayakkabılarınızı Daha Rahat Hale Getirin

Haberler 29.08.2016, 21:43
Rahat bir topuklu ayakkabı için ilk yapmanız gerekenler

Rahat bir topuklu ayakkabı için ilk yapmanız gereken, alacağınız çiftin ayağınıza doğru oturuyor olmasına dikkat etmektir. Asla küçük ya da büyük bir numara topuklu ayakkabı almayın. Ayakkabı ne kadar etkileyici görünürse görünsün ayağınızı biraz bile sıkıyorsa tercih etmeyin. Ayrıca ayaklarınız gün içinde şişeceği için, ayakkabı alışverişini günün ilerleyen saatlerinde yapmak akıllıca olacaktır.

Isının

Topuklu ayakkabıları daha rahat hale getirmek için biraz ısınma hareketi yapın. Ayak bileklerinizi, parmaklarınızı, ayakkabıları giymeden önce ve giydikten sonra, iyice esnetin.

Ara verin

Ne kadar yoğun olursanız olun kendinize oturmak, ayakkabılarınızı çıkartmak ve ayaklarınızı dinlendirmek için vakit ayırın. Bunu yaparsanız ayaklarınız, ayakkabının içinde daha uzun süre rahat kalacaktır.

Ne kadar kalın o kadar iyi

İnce topuklar çok seksi görünürler ama bir o kadar da rahatsızdırlar. Eğer daha rahat bir ayakkabı istiyorsanız daha kalın topuklara yönelin. Aynı şekilde, kalın tabanlı platform ayakkabılar da çok daha rahat olacaklardır. Ayakkabınızın tabanı ne kadar kalın olursa darbeyi o kadar emer, kalın tabanlı hatta mümkünse plastik tabanlı ayakkabılar tercih edin.

Online alışverişten kaçının

İnternetteki kampanyalar ve fotoğraflar sizi tavlasalar da online alışverişle ayakkabı almaktan kaçınmalısınız. Denemeden aldığınız bir ayakkabının sizin için uygun olması imkansıza yakın bir ihtimaldir.

Malzeme kullanın

Topuklu ayakkabıları daha rahat hale getiren silikon tabanları, yastıkları kullanarak ayakkabınızı daha rahat bir hale getirebilirsiniz.

Ayak parmaklarınızı birbirine bantlayın

Şaka yapmıyoruz. 3. ve 4. parmaklarını birbirine bantlayarak topuklu ayakkabınızı daha rahat hale getirebilirsiniz.

Tabanları çizin

Eğer ayakkabınızın altı çok kayıyorsa ve yürümenizi zorlaştırıyorsa tabanların altına bir çizik atın. Probleminizden kolayca kurtulursunuz.

Sivri burunlu ayakkabıdan uzak durun

Satın alırken çok havalı görünen sivri burun ayakkabılar giydiğiniz zaman kabusunuz haline gelebilirler. Yuvarlak, kare, açık burun ayakkabılar çok daha rahat olacaklardır.

Kaynak: istanbella
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@