Mürekkep, kan , çimen ve yağ lekesi gibi lekeler nasıl çıkartılır

Leke çıkartmaya başlamadan önce birkaç ana kuralı bilmenizde yarar var,

Haberler 29.08.2016, 21:51
Mürekkep, kan , çimen ve yağ lekesi gibi lekeler nasıl çıkartılır
Leke çıkartmaya başlamadan önce birkaç ana kuralı bilmenizde yarar var:

Lekelere olabildiğince çabuk müdahale etmeniz gerektiğini unutmayın. Ne kadar çabuk müdahale, o kadar lekeden kurtulma şansı.

Leke çıkartıcı bir ürün kullanmadan önce ürünü küçük bir bölgede deneyin. Böylelikle lekeyi çıkartayım derken kıyafetinizi daha kötü hale getirme ihtimalinden kurtulursunuz.

Kırmızı şarap nasıl çıkar?

Eğer elinizdeki kumaş sadece kuru temizleme ile temizleniyorsa, kuru bir temizleme ürünü kullanın. Eğer yıkanabilir bir kumaşsa, leke çıkartıcı bir ürünü önceden kumaşa uygulayın sonra da ürünü talimatlarına göre yıkayın. Ev yapımı bir yöntemi tercih ediyorsanız, lekeli bölgeye soda döktükten sonra kıyafetinizi yıkayabilirsiniz.

Çikolata lekesi nasıl çıkar?

Önce, çikolatanın katılaşmasını bekleyin. Sonra bir bıçak ya da kaşıkla çikolatayı kıyafetten ayırın. Sonra lekenin altına beyaz bir kumaş koyun ve leke çıkartıcı ürünü direkt çikolata lekesinin üzerine uygulayın. Solüsyonu parmağınızla lekeye dağıtın ve sonra ılık su ile durulayın. İhtiyacınız olduğu kadar bunu tekrarlayın.

Çimen lekesi nasıl çıkar?

Böyle bir lekeye hemen leke çıkartıcı stick kullanmalısınız. Sonrasında da ürünü yıkayabilirsiniz.

Kan lekesi nasıl çıkar?

Kan lekesine mümkün olan en kısa sürede müdahale edin. Lekenin üzerine soğuk su dökün ve parmak uçlarınızla lekeyi çitileyin. Eğer bu işe yaramazsa leke çıkartıcı uygulayın. Ya da ürünü amonyak ve su karışımında 20 dakika kadar beklettikten sonra durulayın.

Kahve lekesi nasıl çıkar?

Sıvı bir bulaşık deterjanını hemen lekeye uygulayın.

Yağ lekesi nasıl çıkar?

Öncelikle yağın üzerine hemen emici bir toz ürün dökün (kabartma tozu, bebek pudrası ya da mısır nişastası gibi) ve biraz bekletin. Eğer yağ lekesi hala duruyorsa, kuru bir leke çıkartıcı ürünü lekeye uygulayın.

Mürekkep lekesi nasıl çıkar?

Saç spreyi kullanın! Lekenin altına bir bez koyun ve kumaş iyice ıslanana kadar saç spreyi sıkın. Spreyi leke üstünde biraz bekletin ve başka bir temiz kumaşla silin. Mürekkep lekesi çıkana kadar bunu tekrarlayın ve sonra normal şekilde yıkayın.

Kaynak: istanbella
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@