Sizi Çirkin Gözükmekten Kurtaracak 10 Küçük İpucu

İster kadın olsun ister erkek...

Haberler 14.04.2018, 10:53
Sizi Çirkin Gözükmekten Kurtaracak 10 Küçük İpucu

İyi giyinmenin, güzel veya yakışıklı olmanın püf noktalarını sizler için derledik.Bu küçük detaylara dikkat ederek siz de tarz sahibi olabilirsiniz.

Sizi Çirkin Gözükmekten Kurtaracak 10 Küçük İpucu

Kaynak: (KizlarKizlar.com)

1 Solmuş giysiler

Siyah bir elbise, herkesin bile bir kraliçe gibi görünmesini sağlayabilir. Ancak elbisenin düzinelerce kez yıkanmasından dolayı renk artık eskiden olduğu gibi mükemmel bir siyahlıktan uzaksa çok iğrenç bir görüntü yaratacaktır. Bu sadece siyah kıyafetlere değil, doymuş renklere de uygulanır.

Ne yapmalı: Parlak ve siyah giysilerinizi soğuk suda yıkayın ve kurulayın. Renkleri daha fazla korumak için yıkarken sirke, siyah kahve veya çay ekleyebilirsiniz. Solmaya en eğilimli olanları keten veya asetattan yapılmış kıyafetlerdir, yün ve naylon ise renklerini daha uzun süre koruyabilir.

2 Mükemmel beyaz kıyafetler

Beyaz, siyah gibi, görünüşünüz üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir, ancak sadece mükemmelse. Bir zamanlar beyaz giysinin sarı veya gri tonları dağınık ve kasvetli görünmenizi sağlar. Muhtemelen en önemsiz olanı beyaz giysilerin üzerinde ter lekeleridir.

Ne yapmalı: Yeni bir beyaz eşya alın ve sahip olduğunuz tüm beyaz kıyafetlerle karşılaştırın. Beyazları yıkarken, hafif sararma belirtileri hidrojen peroksit, kabartma tozu veya limon suyu ekleyerek çıkarılabilir . Bununla birlikte, eğer sarı sağlam bir şekilde ayarlanmışsa, o kıyafetten kurtulmak en iyisi olabilir.

3 İhmal edilen kollar

Giysilerdeki iyi katlanmış kollular, imajınızı daha genç ve dinamik hale getirecektir. Bunun için gömlek kollarınızı katlarken çok ama çok dikkat etmelisiniz?

Nasıl yapılır : Kol düğmesini gevşetin, düzeltin ve daha sonra manşeti içeri doğru döndürün, manşetin tüm genişliği için 1-2 tur yapın.

4 Harem pantolonu

Harem pantolonları, bir hip-hop sanatçısı veya bir dansçı tarafından giyilirlerse, soru sormazlar. Başka herhangi bir durumda, bu pantolon sadece genç veya daha moda görünmek için başarısız bir girişim gibi görünüyor.

Ne yapmalı: Eğer bu pantolonu giymekten vazgeçemezseniz, en azından onları ayakkabı veya sandaletle giymek daha iyi olur. Kıyafetin en üst öğesi olarak basit bir tişört kullanabilirsiniz.

5 Giysi – Kepek

Kıyafetlerde kepek izleri kesinlikle hayret verici görünmüyor. İnsanlar bunu gördüğünde, yapmak istedikleri tek şey geri adım atmak.

Ne yapmalı: Kepek sağlıksız bir şey yaptığınızı gösterir. Belki de başınızın derisi çok kuru ya da belli bir vitamin almıyorsunuz. Bir trichologist her şeyi anlamanıza yardımcı olacak, o zamana kadar karanlık bir üst giymemeye çalışın.

6 Çok fazla aksesuar

Özellikle parlak bir makyajla birleştiğinde, mücevherlerle zirveye çıkmak, dikkatlice düşünülmüş bir kıyafeti bile garip bir şeye dönüştürebilir.

Ne yapmalı: Çok sayıda ve abartılı mücevher kullanmaktan sakınmalısınız.

7 Dağınık sakal

Bir erkeğin sakalı, bir kadının kozmetik ürünleri gibi, görünüşünüzdeki kusurları da vurgulayabilir ve hatta kusurları gizleyebilir. Ancak, bu sadece yüzdeki büyüme düzgün ve bakımlı ise işe yarar. Doğru bakılmayan bir sakal çok iğrenç gözükecektir.

Ne yapmalı: Sakalınıza yüz şeklinize göre seçilmesi gereken uygun bir şekil verin. Bu tercihen bir berber dükkanında yapılmalıdır. Gelecekte, bir düzeltici kullanarak şekli kendiniz koruyabilirsiniz. Ama sakın bir mağarada yıllarca kalmış gibi gezmeyin.

8 Kot pantolon

Fotoğrafta neden kot pantolonun herkese yakışmayacağını çok açık bir şekilde gözler önüne seriyor. Bunlar özellikle kötü duruşla birlikte çirkin görünüyor.

Ne yapmalı: Büyük ölçüde düşük bel çizgisine sahip stillerden kaçınmaya çalışırken aynı zamanda bedeninize uygun kot pantolon alın. Omurganın pozisyonunu kontrol etmek için, birisinin sırtınıza bir bardak soğuk su döktüğü anı düşünün.

9 Makyaj Tazeliği

Kırılgan maskara, kırık ruj, kötü çizilmiş kaşlar – bunlar ve uzun süre makyaj giymenin diğer etkileri sizi çirkin gösterebilir. Ayrıca eski makyaj yüzünüzün yorgun görünmesini sağlar.

Ne yapmalı: Eğer makyaj tazeliğini, kolayca fark edilebileceği noktaya kadar kaybettiyse, yapılacak en iyi şey yıkamaktır. Gelecekte, daha uzun süre kozmetik yapmak için, özellikle gözlerde, makyaj üssü kullanın. Eğer sahip değilseniz, normal bir krem koyu halkaları düzeltmeye yardımcı olur.

10 Küçük Şeyler

Şeytan, bildiğimiz gibi, ayrıntılarda yatıyor. Dişlerinizde ruj, elbisenizde küçük bir delik, dişlerinizde sıkışmış bir parça maydanoz – Bu küçük şeyler, yeni tanıştığımız insanlar tarafından hızla ve kolayca fark edilir.

Ne yapmalı? Basit bir kural bu yanlışları önlemek için yardımcı olacaktır. Evden ayrılmadan önce, kendinizi aynada eleştirel bir şekilde incelemek için birkaç dakikanızı ayırın. Aynı şey, kahve içtikten veya yemek yedikten sonra yapılmalıdır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@