Son Dakika

Geri Gel Çocukluğum

Çocuktum, evet muhteşem bir hayatım yoktu ama o kadar güzeldi ki her şey.

Haberler 14.02.2018, 21:23 14.02.2018, 22:31
Geri Gel Çocukluğum

O oynadığım oyunları, topladığım mis kokulu çiçekleri, markete gittiğimde ki o sevincimi, yaptığım yaramazlıkları, hiç bir şeye değişmem.

Sizde istemez misiniz o günlere dönmeyi ?

Ben çok istiyorum.

O masum içinde hiç bir kötülük barındırmayan tek derdimizin oyunlar oynamak olduğu günlerde kalmayı, ne kadar da hoş geliyor kulağa.

Çocukken yol kenarında gördüğümüz bir papatyayı bile büyük bir sevinçle kopartırdık şimdi ise o papatyayı bile görmez olduk.

Şuan nasıl çocukluğumuza geri dönmek istiyorsak, çocukken de hep büyümeyi istiyorduk ya da ben istiyordum bilmiyorum.

Çok basit gelirmiş meğer gözüme büyümek.

Büyüyüp kendi işlerimi kendim halledeceğim, istediğim yere gidebileceğim, çalışacağım, özgür olacağım gibi gelirdi bu bana hep.

Bilemezdim ki o zamanlar büyüdükçe dertlerimin de büyüyeceğini. Herkesin bir çıkarı oluyormuş meğer, hiç bir şey masum değilmiş bu zamanlarda. Çocukken görmüyordu çoğu şeyi gözüm, acıtmıyordu bu denli canımı.

O günlerde ki tek acım düştüğümde bir yerimin kanamasıydı. Ondan daha büyük acılarda varmış, bunu vücudumun her bir yerine bir şey olmadığı halde canımın yandığını hissettiğim an öğrendim.

Mesela bir insanın ruhen yorulabildiğini de bilmiyordum, ben bir tek fazla oyun oynadığım zaman yoruluyordum.  Bu yorgunluk bambaşkaymış oysa ki, dinlenince geçmiyormuş.

Geri verin bana çocukluğumu, ben böyle hayal etmemiştim bu yaşlarımı.

Alın götürün beni çocukluğuma, ip atlamak istiyorum ben, köpeklerimle oynamak istiyorum, durmaksızın koşmak istiyorum, kendi yaptığım uçurtmalarımı uçurmak istiyorum, o ilk alınan lastikleri rengarenk bisikletime binmek istiyorum, bakmaya doyamadığım kırmızı laleleri toplayıp koşarak anneme götürmek istiyorum, dört gözle bayramların gelmesini beklediğim o günlere dönmek istiyorum ben.

Hadi geri gel çocukluğum, aslında çocukken güzelmiş bu hayat yanılmışım özür dilerim... Ayşin Uğur

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@