Kadın Erkek 1000 Komiser Yardımcısı (PAEM) Alınacak! Sınav Başvuru Şartları Açıklandı

Polis Akademisi Başkanlığı EGM bünyesinden 100 amir alımı için sınav duyurusu yayımladı. Komiser Yardımcısı alımı için başvuru toplayacak kurumun duyuru detayları şöyle;

Kamu Haberleri 18.08.2021 - 10:33 18.08.2021 - 10:39 Mustafa Karagöz

Polis Akademisi Başkanlığı bir duyuru yayımlayarak birinci derece amirlik sınavı düzenleneceğini duyurdu. Kadın ve erkek adayların başvuru yapabileceği Komiser Yardımcılığı Adaylığı için şartları ilan eden Polis Akademisi başvuruların da başladığını söyledi. 

POLİS AKADEMİSİ'NDEN AMİRLİK SINAVI DUYURUSU

Komiser Yardımcısı alımı için düzenlenecek sınava ilişkin ilan edilen kontanjan bilgilerinde 1000 kişilik bir alım olacağı duyuruldu. Hem kadın hem erkek adayların başvuru yapabileceği komiser yardımcısı alımlarında kontenjanların büyük kısmı erkek adaylar için oldu. 925 erkek komiser yardımcısı alımı yapacak olan Emniyet Genel Müdürlüğü 75'te kadın komiser yardımcısı alımı yapacak. 

Polis Amirleri Eğitimi Merkezine (PAEM) 2021 Yılı 6. Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi sınavı başvurular lisans düzeyinden olacak. İlan edilen açıklamada ayrıca meslekte iki yılını fiilen dolduran personellerin komiser yardımcısı alımı için başvuru yapabilecekleri vurgulandı. 

KOMİSER YARDIMCISI SINAV BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Komiser yardımcısı alımları için başvuru yapacak olan personellerin sağlamaları gereken şartlar var. Polis Akademisi Başkanlığı sitesinden ilan ettiği başvuru kulavuzunda 5 madde yayımladı. Öğrenim ve çalışma durumlarının yanında performans şartlarının yer aldığı komiser yardımcısı sınavı koşulları şunlar. 

En az dört yıllık lisans seviyesindeki bir yükseköğretim programından mezun olmak,

Başvuru tarihi itibarıyla meslekte fiilen iki yılını doldurmuş olmak,

Son iki performans değerlendirme puanı iyi veya çok iyi olmak,

Kısa veya uzun süreli durdurma cezaları, ceza süresi içinde derece yükselmesi için açılan kurslara, yarışma sınavı veya seçmelerine girmeyi de önler,

Haklarında meslekten veya memuriyetten çıkarma cezasını gerektirecek suçlardan dolayı adli veya idari soruşturma yapılıyor olmamak.

NE ZAMAN BAŞVURU YAPILACAK?

Kadın ve erkek komiser yardımcılığı sınavları için başvurular 19 Ağustos tarihinde başlayacak. EGM bünyesinde görevli, şartlara uygun olan personeller başvurularını 31 Ağustos tarihine kadar yapacaklar. Başvuru işlemleri elektronik ortamda yapılacak. İlgili personeller Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden başvurularını tamamlayacaklar. 

Sınava katılmak için başvuru ücretinin yatırılması gerektiğini ilan eden Polis Akademisi Başkanlığı "Ön başvuruda bulunan adaylar tarafından sınav başvuru ücreti olan 300 TL,  19 Ağustos saat 09.00’dan 31 Ağustos 2021 saat 17.00’a kadar Halk Bankası Gölbaşı/ANKARA Şubesi nezdinde bulunan 2021 YILI 6.DÖNEM İLKDERECE AMİRLİK EĞİTİMİ SINAVI hesabına yatırılacaktır." açıklamasında bulundu. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@