Kabine'de Şok Değişiklik! Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Kimdir?

Resmi Gazete'de yayınlanarak hayata geçen yeni Kabine Değişikliği sonrası Milli Eğitim Bakanı değişti. Milli Eğitim Bakanlığına atanan yeni isim Mahmut Özer kimdir?

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kamu Gündemi -

Bugün yayınlanan Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanlığı kararı ile birlikte Kabine’de birtakım değişikliklerin meydana geldiği görüldü. Bir süredir Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un istifa edeceği konuşuluyordu. İstifa nedeni merak edilirken, ortaya atılan yeni iddialara göre istediklerini hayata geçirememesi ve önüne sürekli olarak engel konulması olarak ifade edilmişti.

Bir hafta önce Ziya Selçuk’un istifasını verdiği, Cumhurbaşkanı tarafından kabul edildiği ve bu süreçte ortaya çıkan orman yangınları nedeniyle istifanın askıda bekletildiği iddia edilmişti. Hatta Ziya Selçuk’un bakanlıkta odasını daha boşalttığı gelen bilgiler arasında yer almıştı. İddialar doğru çıktı.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK’UN İSTİFASI KABUL EDİLDİ

Bugün Resmi Gazete’de yayınlanan ve Cumhurbaşkanlığı kararı ile 2021/387 karar sayılı imzası ile yeni atama kararlarının yayınlandığı öğrenildi. Bu karar ile birlikte Ziya Selçuk resmen görevden alınmış oldu. Görevden affını talep ettiği ve yapılan değerlendirme sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bu kararın onaylandığı belirlendi.

YENİ MİLLİ EĞİTİM BAKANI PROF. DR. MAHMUT ÖZER OLDU

Ziya Selçuk’un görevden affını istemesinin ardından yeni Milli Eğitim Bakanının kim olacağı merak ediliyordu. Bugün yayınlanan atama kararı ile birlikte yeni Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer oldu.

MAHMUT ÖZER KİMDİR?

2-1

1970 doğumlu olan Mahmut Özer liseyi Tokat İmam Hatip Lisesi’nde okumuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü mezunudur. Bir dönem Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nde çalışma yapmıştır. Doktora eğitimini de bu süreç içerisinde tamamlayan Özer, çeşitli akademik görevlerde bulunmuştu. Bunun ardından 2018 yılında Milli Eğitim Bakan Yardımcısı olarak ataması gerçekleştirilmişti. Şimdi de alınan karar ile birlikte yeni Milli Eğitim Bakanı oldu.

HABERİ PAYLAŞ: