Kabine Toplantısı'ndan uzaktan eğitim kararı çıkar mı? Sosyal medyadan çağrılar yapılıyor!

Kabine Toplantısı'na kısa bir süre kala vatandaşlar yeniden uzaktan eğitime geçilmesi yönünde sosyal medyadan çağrılar yapmaya başladı. Peki Kabinenin gündeminde uzaktan eğitim var mı? İşte detaylar

Eğitim 11.10.2021 - 12:57 11.10.2021 - 12:59 Ali Parim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Beştepe'de gerçekleştirilecek Kabine Toplantısı'na saatler kala, toplantıda konuşulacak konular ve çıkacak kararlar da merak edilmeye başlandı. Özellikle son haftalarda koronavirüs vakalarında yaşanan artış ile birlikte yeniden uzaktan eğitime geçilip geçilmeyeceği de en çok merak edilen konuların başında yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den sık sık yüz yüze eğitim kararının arkasında durulacağına ilişkin açıklamalar gelse de kimi vatandaşlar, uzaktan eğitime geçilmesi yönünde sosyal medyadan çağrılar yapmaya başladı. 

kabineden online kararı

Hatta #KabinedenOnlineKararı etiketi, Twitter'da ikinci sıraya kadar çıktı. Peki Kabine'de bugün hangi konular görüşülecek? Yüz yüze eğitim kararı değişebilir mi? İşte bugünkü Kabine Toplantısı'na dair bilinenler...

Kabine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün saat 15.00'te yoğun bir gündemle toplanacak. Gündemin ana konuları ise fahiş fiyat artışları ve artan vakalar olacak. Toplantıda uzaktan eğitime geçilip geçilmeyeceği konusunun ele alınıp alınmayacağı bilinmese de ek tedbirler yeniden masaya yatırılacak. 

Ayrıca Ticaret Bakanlığı'nın son dönemde market ve pazar fiyatlarına ilişkin sahada yaptığı çalışmalar da tartışılacak. Yine Suriye, Doğu Akdeniz ve Afganistan gibi bölgesel gelişmeler de toplantıda ele alınacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@