Kabine Toplantısı Ne Zaman, Saat Kaçta? Masada Önemli Başlıklar Var! Emekli Bayram İkramiyesi, Asgari Ücret Zammı

Kabine Toplantısı 12 Nisan 2022 Salı günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak. Kabine gündeminde emekliye bayram ikramiyesi, asgari ücret zammı ve bayram tatilinin görüşülmesi bekleniyor.

Kabine Toplantısı Ne Zaman, Saat Kaçta? Masada Önemli Başlıklar Var! Emekli Bayram İkramiyesi, Asgari Ücret Zammı

Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 12 Nisan 2022 Salı günü toplanacak. Toplantının an gündem maddesi enflasyon, artan fiyatlar ve KDV indirimleri olacak. Diploması anlamında da Rusya-Ukrayna arasındaki savaşta atılacak adımlar değerlendirilecek.

3 ÖNEMLİ KONU KABİNE GÜNDEMİNDE OLACAK
Rusya-Ukrayna savaşı Kabine'nin ana gündemi olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, liderler ile yapacağı diploması görüşmeleri değerlendirilecek. Putin ile Zelenski'nin arabuluculuk ile bir araya gelmesi için yeni adımlar atılacak.

MAYINLARIN YARATTIĞI TEHLİKE GÖRÜŞÜLECEK
Rusya Ukrayna savaşı nedeniyle Ukrayna'dan Karadeniz'e gelen SAS timlerinin imha ettiği mayınlar, bu mayınların Türkiye için oluşturduğu risk de gündemde olacak.

ENFLASYONUN DÜŞÜRÜLMESİ
Kabine Toplantısı'nın diğer gündem maddelerinden biri de ekonomik adımlar olacak. Temel ihtiyaç ürünlerinde uygulanacağı açıklanan KDV indirimi maalesef fiyatlara yansımadı. Yansıyan kısmı da vatandaş için yeterli olmadı. Vatandaşlardan gelen şikayetler ile bu konu da değerlendirilecek.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ ARTIŞI
Milyonlarca emeklinin bayram ikramiyesi için bekleyişi devam ediyor. Bayram ikramiyelerine zam yapılacak mı yapılmayacak mı Kabine Toplantısı'nda görüşülecek. Toplantının ardından bayram ikramiyelerine ilişkin açıklama yapılması bekleniyor. Enflasyonun düşürülmesi için atılacak yeni adımlar da toplantının gündeminde olacak.