Kabine bugün toplanıyor! Ana gündem marketlerdeki fiyat artışları

Cumhurbaşkanlığı kabinesi bugün Beştepe'de toplanacak. Marketlerdeki fiyat artışları, koronavirüsle mücadelede son durum ve bölgesel gelişmeler masaya yatırılacak.

Gündem 11.10.2021 - 03:00 11.10.2021 - 03:00 Mustafa Çokyaşar

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün toplanıyor. İç ve dış meselelerin ele alınacağı toplantıda bakanlar, görev alanları ile ilgili sunumlar yapacak.

Kabinenin görüşmeleri sonrası market ve pazardaki fiyat artışları ile ilgili nasıl bir karar alacağı merakla bekleniyor. Ticaret Bakanlığı'nın bir süredir sahada yaptığı çalışmaların sonucunu kabine üyelerine sunması bekleniyor. 

Kabinenin bir diğer gündem madesi ise koronavirüsle mücadelede son durum olacak. Artan vaka sayıları sonrasında ne gibi önlemler alınacağı görüşülecek. Okulların yüz yüze eğitime geçmesiyle birlikte vakaların nasıl seytettiği ve aşılamadaki son durum değerlendirilecek.

Kabinenin diğer gündem maddesini ise dış meseleler oluşturacak. Yunanistan ve Rum Kesimi'nin provokatif tavırları, Doğu Akdeniz'deki son gelişmeler, Suriye'nin kuzeyi başta olmak üzere bölgedeki gelişmeler ve Afganistan'daki son durum ve insani yardımlar bugün toplanacak kabine toplantısında ele alınacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@