Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı sözleşmeli personel alımına başladı!

İçişleri Bakanlığı'na bağlı Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı sözleşmeli bilişim personeli alımına çıktı. Detaylar bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan ilanla açıklandı.

İlan 11.10.2021 - 09:05 11.10.2021 - 09:07

İçişleri Bakanlığı'na bağlı Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı, 6 sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacağını açıkladı. 11 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete'de, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi bilişim personeli alım şartları ve tarihleri kamuoyuyla paylaşıldı.

Buna göre; Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı'na alım sürecimde adayların başvuruları, sadece Jandarma Genel Komutanlığı'nın resmi internet sitesi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla alınacak. Bugün (11 Ekim 2021) başlayan başvurular, 26 Ekim 2021 günü saat 23:59’da son bulacak.

Adaylara ayrıca Başkanlık tarafından sınav yapılacak. Seçme sınavına katılmaya hak kazanan adaylar ve sınavlarla ilgili tüm duyurular, yine Jandarma Genel Komutanlığı'nın resmi sitesinden adaylarla paylaşılacak. 

Adaylarda KPSS ve üniversite mezunu olma şartı aranıyor mu?

11 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete'deki ilanda, alım sürecinde KPSS puanına sahip olmak ve üniversite mezunu olmak gibi herhangi bir şart yer almıyor. Ancak ilanda; "adaylarda aranacak nitelikler" başlıklı bölümdeki (i) maddesinde adaylarda bazı özel şartlar da arandığı ifadesi yer alıyor.