İYİ Partililer Akşener liderliğinde kritik bir toplantıya hazırlanıyor! Gündem Lütfü Türkkan!

İYİ Partililer, Grup Başkanvekilleri Lütfü Türkkan'ın dün gece görevden alınmasının ardından yarın Genel Başkan Meral Akşener liderliğinde gerçekleştirilecek kritik toplantıya hazırlanıyor.

Gündem 07.11.2021 - 12:08 07.11.2021 - 12:18 Ali Parim

İYİ Parti Meclis Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın, Bingöl'de bir şehit yakınıyla girdiği küfürlü diyaloğun ardından dün gece Grup Başkanvekilliği görevine son verildi. İYİ Partililer ardından Türkkan'ın yerine geçecek ismi belirlemek için harekete geçti.

Habertürk muhabiri Mahir Kılıç, yarın (8 Kasım 2021 Pazartesi) saatler 14.00'ü gösterdiğinde İYİ Parti grubunun TBMM'de Genel Başkan Akşener başkanlığında bir toplantı gerçekleştirileceğini bildirdi. Toplantıda Türkkan'ın yerine gelecek ismin seçileceğini dile getiren Kılıç, "Süreç bizzat Akşener'in talimatıyla cumartesi günü başladı ve yarın saatler 14.00'ü gösterdiğinde Türkkan'ın yerine gelecek isim belli olacak." ifadelerine yer verdi.

MERAL AKŞENER DÜN GECE GÖREVDEN ALMIŞTI

İYİ Parti Meclis Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın, Bingöl ziyareti sırasında Akşener’i protesto eden bir şehit yakınıyla tartışması ve ardından şehit yakınına küfretmesi, tepkilere neden olmuştu. Türkkan da gelen tepkiler üzerine sosyal medya hesabından bir video yayımlayarak kamuoyundan özür dilemişti. Ancak Türkkan'ın bu özrü, Akşener için yeterli bulunmamış ve dün gece Grup Başkanvekilliği görevinden alındığı bilgisi basına yansımıştı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@